Pomoc dla Twoich niepełnosprawnych bliskich

Różne choroby czy też schorzenia, często utrudniają poruszanie się i wykonywanie najprostszych czynności. W takiej sytuacji krzesła toaletowe, mogą stanowić ogromną pomoc i ulgę  dla tych osób, którym ciężko samodzielnie załatwić swoje potrzeby fizjologiczne. 

Dla kogo szczególnie przeznaczone są krzesła toaletowe?

Są to specjalistyczne sprzęty kierowane do osób, które ze względu na swój stan zdrowia i często wiek, leżą w łóżku lub poruszają się na wózku inwalidzkim. Mają one zapewnić ułatwienie w załatwianiu fizjologicznych potrzeb, nie ujmując przy tym godności i wygody. 

Jakie wybrać?

Krzesła toaletowe mogą występować jako siedziska z wiadrami wyposażonymi w klapę. Dzięki temu można je bez problemu transportować i umieścić w pobliżu łóżka. Inny rodzaj to krzesła posiadające jedynie siedzisko. One są bezpośrednio przeznaczone do użytkowania w wannie i pod prysznicem. Takie krzesła, mogą stanowić nieocenioną pomoc podczas mycia osób niepełnosprawnych. Zapewniają one komfort, a wyposażenie w podłokietniki, umożliwia łatwe wstawanie. Warto zadbać by takie krzesło miało dopasowaną wytrzymałość do osoby niepełnosprawnej i posiadało oparcie na plecy. Dzięki temu siedzenie na nim będzie dużo bardziej wygodne. Nie możemy zapomnieć o tym by decydując się na zakup wybrać stabilne i wykonane z wysokiej jakości materiałów krzesło.

Dlaczego się na nie zdecydować?

Są one przydatne, ze względu na wygodę jaką zapewniają osobom niepełnosprawnym. Poza tym ułatwiają pomoc i opiekę nad takimi osobami. Chronią przed poślizgnięciem w wannie i usprawniają życie. Takie krzesło można zabrać również w podróż, ponieważ często oferowane przez producentów są składane krzesła toaletowe.