Konopny sklep – miejsce, w którym znajdziemy olej konopny

Olej konopny nadal budzi wiele kontrowersji. Jednak coraz więcej osób uważa, że jest to kosmetyk, bez którego nie umie się obejść. Jak wykorzystać olej konopny do pielęgnacji skóry i włosów?

Olej konopny – co warto wiedzieć?

Kosmetyki konopne nadal budzą dużo kontrowersji. Warto wiedzieć, że olej konopny nie pochodzi z konopi indyjskich, które posiadają właściwości narkotyczne. Jest produkowany z konopi siewnych o nazwie Cannabic Sativa L., które wolne są od narkotycznych właściwości.

Konopny sklep to miejsce, w którym kupimy olej tłoczony na zimno i nie rafinowany. Ma on żółto – zielony kolor. Jest on najbardziej wartościowy.

Jak stosować olej konopny?


W konopnym sklepie nabędziemy olej, który w niemal 80 % składa się z nienasyconych Kwasów tłuszczowych. Z grupy kwasów tłuszczowych omega-6 znajdziemy kwas linolowy, a z grupy omega-3 linolenowy.

Dodatkowo olej konopny zawiera kwasy oleinowe, palmitynowe, witaminy A, D, K, E, minerały, aminokwasy, karoten czy minerały.

Olej konopny bardzo szybko się wchłania i nie zostawia tłustego osadu na skórze. Można go stosować bezpośrednio na skórę lub dodawać do kosmetyków takie jakich jak mydło, krem do twarzy czy balsam.

Olejek konopny dodany do pomadki pomaga zimą spierzchniętym ustom. Dodany do szamponu do włosów sprawi, że skóra głowy przestanie swędzieć i zmniejszą się podrażnienia. Nakładając olej konopny na same końcówki włosów uratujemy je przed rozdwajaniem.

Najlepszy sklep konopny z szerokim asortymentem i godny polecenia znajduje się pod adresem KonopnySklep.com.pl.