Maść konopna: remedium na wiele schorzeń

Konopie znane są ludzkości już od starożytności. Wykazują szereg właściwości leczniczych i prozdrowotnych. Produkty konopne zaś, zwłaszcza te o wysokiej zawartości CBD i niskiej zawartości THC, są coraz bardziej popularne tak w Polsce, jak i na świecie. Jednym z takich produktów jest maść konopna.

Maść konopna

Maść konopną wykonuje się z konopi siewnej, która ma bardzo niskie stężenie THC, za to jest bogata w CBD, a to właśnie o ten składnik chodzi producentom. Najczęściej w maści takiej zawarte jest duże stężenie oleju z konopi siewnej, dzięki czemu preparat można stosować na skórę bez obawy przed zmniejszonym działaniem.

Kiedy stosować maść konopną

Maść konopną stosujemy w wielu przypadkach:

maść konopna
  • możemy używać jej wtedy, kiedy boli nas określone miejsce w ciele, bo wtedy właśnie maść przychodzi z pomocą i łagodzi ból oraz obrzęk na przykład stłuczonego mięśnia;
  • maść konopna działa przeciwzapalnie, dlatego warto stosować ją, by nie dopuszczać do nieprzyjemnych i groźnych zapaleń mięśni i stawów lub leczyć już istniejące;
  • maścią konopną można idealnie nawilżać skórę, ponieważ w miejscu aplikacji staje się ona gładka, odżywiona, jędrna i pięknie wygląda.

To oczywiście nie wszystkie zalety stosowania maści konopnej. Produkt ten zawiera dużą ilość CBD, a substancja ta wpływa dodatnio na układ immunologiczny człowieka, na jego funkcje poznawcze, ułatwia zasypianie, przyspiesza regenerację organizmu, a także wycisza w sytuacji stresującej. Produkt, jakim jest maść, jest w pełni bezpieczny i nie uzależnia, nie ma też działania psychoaktywnego.