Witamina C – co trzeba o niej wiedzieć?

Niemal w każdej domowej apteczce znajduje się witamina C. To jednak z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych witamin. Co ważne, ma zastosowanie nie tylko w farmaceutyce, ale także choćby w kosmetyce. Nie tylko wzmacnia organizm, ale także zwalnia procesy starzenia.

Niedobór witaminy C


Może zdarzyć się tak, iż w organizmie może występować niedobór witaminy C. Taka sytuacja prowadzić może to wielu problemów. Przykładem może być osłabienie naczyń włosowatych oraz doprowadzenie do niedokrwistości. Co więcej, niedobór witaminy C może prowadzić również do astmy oraz niebezpiecznych zmian w kościach. Najczęstsze objawy niedoboru witaminy C to osłabienie, brak apetytu czy bóle mięśni i stawów. Zapotrzebowanie na witaminę C wzrasta także przy większym wysiłku fizycznym. Wówczas konieczne jest uzupełnienie jej braku. Bardzo dobrze sprawdzić może się tej sytuacji witamina C 1000.

Witamina C a układ krwionośny


Witamina C jest niezwykle ważna dla układu krwionośnego. Wzmacnia naczynia krwionośne. Dzięki temu zapobiega powstawaniu sińców, krwawieniu dziąseł czy krwotokom. Co więcej, witamina C skutecznie przeciwdziała powstawaniu niebezpiecznych zmian miażdżycowych. Istotne jest także, że witamina C ma swoje zastosowanie także w leczeniu nadciśnienia.

Witamina C a dieta


Aby zadbać o odpowiedni poziom witaminy C w organizmie, zadbać należy o swoją dietę. Ta bogata powinna być w takie składniki jak brokuły, brukselka oraz papryka. Zawierają bowiem znaczące ilości witaminy C.