Taovital

3 zastosowania dziurawca zwyczajnego

Dziurawiec zwyczajny jest byliną o charakterystycznych jaskrawożółtych kwiatach, które po wysuszeniu mają właściwości lecznicze. Jest dostępny w formie kapsułek, kremów, maści, nalewek, tabletek i żelu. Powinien być spożywany podczas posiłków przez minimum cztery tygodnie, ponieważ po takim czasie widoczne są efekty.

Działanie uspokajające

Dziurawiec może być stosowany w łagodnej depresji, silnym stresie, zespole napięcia przedmiesiączkowego, zespole chronicznego zmęczenia oraz w stanach lękowych. Ma działanie uspokajające, dzięki zwiększaniu stężenia neuroprzekaźników. Pomaga również w problemach ze snem, towarzyszących często trudnym stanom emocjonalnym. Wraz z innymi ziołami, takimi jak rumianek, wchodzi w skład herbatek uspokajających. 

Działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe

Dziurawiec zwyczajny można dostać w dobrych sklepach jak LekiNatury.pl działa przeciwko wirusowi grypy, opryszczki oraz bakteriom wywołującym gruźlicę, a także zapobiega wywoływanym przez drobnoustroje zapaleniom żołądka i jelit oraz biegunkom. Wspomaga również leczenie zapaleń i zakażeń, zarówno za pomocą preparatów stosowanych wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Problemy skórne

Dziurawiec zwyczajny od wieków jest wykorzystywany do gojenia ran, w tym oparzeń. Ma działanie ściągające, dzięki czemu wspomaga leczenie nawet trudno gojących zranień. Dodatkowo zmniejsza dolegliwości bólowe, towarzyszące zmianom skórnym. Po zewnętrznym zastosowaniu preparatów z dziurawcem, należy jednak pamiętać, aby nie narażać tego miejsca na działanie promieni słonecznych, ze względu na ryzyko oparzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *