3 zastosowania dziurawca zwyczajnego

Dziurawiec zwyczajny jest byliną o charakterystycznych jaskrawożółtych kwiatach, które po wysuszeniu mają właściwości lecznicze. Jest dostępny w formie kapsułek, kremów, maści, nalewek, tabletek i żelu. Powinien być spożywany podczas posiłków przez minimum cztery tygodnie, ponieważ po takim czasie widoczne są efekty.

Działanie uspokajające

Dziurawiec może być stosowany w łagodnej depresji, silnym stresie, zespole napięcia przedmiesiączkowego, zespole chronicznego zmęczenia oraz w stanach lękowych. Ma działanie uspokajające, dzięki zwiększaniu stężenia neuroprzekaźników. Pomaga również w problemach ze snem, towarzyszących często trudnym stanom emocjonalnym. Wraz z innymi ziołami, takimi jak rumianek, wchodzi w skład herbatek uspokajających. 

Działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe

Dziurawiec zwyczajny można dostać w dobrych sklepach jak LekiNatury.pl działa przeciwko wirusowi grypy, opryszczki oraz bakteriom wywołującym gruźlicę, a także zapobiega wywoływanym przez drobnoustroje zapaleniom żołądka i jelit oraz biegunkom. Wspomaga również leczenie zapaleń i zakażeń, zarówno za pomocą preparatów stosowanych wewnętrznie, jak i zewnętrznie.

Problemy skórne

Dziurawiec zwyczajny od wieków jest wykorzystywany do gojenia ran, w tym oparzeń. Ma działanie ściągające, dzięki czemu wspomaga leczenie nawet trudno gojących zranień. Dodatkowo zmniejsza dolegliwości bólowe, towarzyszące zmianom skórnym. Po zewnętrznym zastosowaniu preparatów z dziurawcem, należy jednak pamiętać, aby nie narażać tego miejsca na działanie promieni słonecznych, ze względu na ryzyko oparzeń.