Taovital

Dobre zioła regenerujące wątrobę

Wiele osób, które borykają się z problemami wątrobowymi, zastanawia się, jak najlepiej wspomóc działanie tego narządu oraz jego regenerację. Jest to szczególnie ważne dla osób chorujących na marskość wątroby, stłuszczenie wątroby oraz zapalenie alkoholowe wątroby. W tych przypadkach zalecane jest przyjmowanie naturalnych substancji wspomagających wątrobę.

zioła wątrobowe

Dziurawiec i jego regenerujący wpływ na wątrobę

Dziurawiec jest bardzo popularnym ziołem na wątrobę, dzięki któremu poprawia się wytwarzanie i wydzielanie żółci. Zawarte w dziurawcu naturalne substancje działają rozkurczowo na drogi żółciowe, dzięki czemu niwelują objawy kamicy żółciowej. Zawiera również dużo flawonoidów, które działają przeciwstarzeniowo i przeciwzapalnie. Ziele wspomaga trawienie po tłustym posiłku oraz działa wspomagająco na motorykę przewodu pokarmowego. O dawkowanie dziurawca możemy zapytać naszego zaprzyjaźnionego lekarza rodzinnego lub farmaceutę, a wyciąg z dziurawca znajdziemy w każdej aptece.

Mniszek lekarski, czy pomaga on naszej wątrobie?

Gdy nasza wątroba słabnie, to idealnym rozwiązaniem stają się zioła na wątrobę – https://evita.sklep.pl/pl/uklad-pokarmowy_watroba-i-woreczek-zolciowy, takie jak na przykład naturalny mniszek lekarski, który ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Ma działanie ściągające i przeciwzapalne, dlatego jest wskazany podczas leczenia marskości wątroby i alkoholowego zapalenia tego narządu. Mniszek lekarski wykazuje również działanie żółciotwórcze oraz żółciopędne, a także ma właściwości przeczyszczające. Dodatkowo nasz mniszek lekarski wspomaga proces odtruwania organizmu przez nerki, jest więc idealną substancją do oczyszczenia naszego organizmu.

Jeśli nasza wątroba ma ostatnio problemy i nie czujemy się dobrze, to zastanówmy się nad naturalnymi sposobami jej wspomagania takimi jak stosowanie naturalnych ziół na wątrobę, nasza wątroba nam za to podziękuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *