Najlepsze sposoby na bezsenność

Trudności z zasypaniem dotykają coraz większą grupę osób, stając się powoli chorobą cywilizacyjną. Nie trzeba jednak poddawać się tej niedogodności i poprzez stosowanie kilku prostych trików można z łatwością zapanować nad pierwszymi jej oznakami.

Ruch to podstawa

Choć wiele osób może nie chcieć przyjąć tego do wiadomości, to aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie dla jakości snu. Nie trzeba jednak od razu podejmować się biegania maratonów. Wystarczy w ciągu dnia wyjść przynajmniej na nieco dłuższy spacer.

Zdrowsza dieta

Podobnie niepopularną informacją będzie ta o konieczności zmodyfikowania swojej diety. Produkty ciężkostrawne, fast foody, czy też te bogate w cukier, bardzo negatywnie działają na jakość snu. Tym bardziej jeśli spożywane są w porach wieczornych.

Wspomaganie snu

Ostatnimi czasy bardzo popularne staje się stosowanie ziół na bezsenność w postaci np. naparów lub gotowych tabletek do połykania.
Zioła na bezsenność co prawda posiadają bardzo dobre właściwości odprężające i usypiające, jednak stosowanie tych środków jest polecane zdecydowanie bardziej w postaci naturalnej. Innymi słowy lepiej jest wypić napar z szyszek chmielu z liści melisy, niż faszerować się kolejnymi proszkami, które nie dość, że znacznie droższe, to jeszcze mniej skuteczne.

Mniej pracy

Aby wszystkie powyższe zalecenia miały jak najlepsze skutki, poleca się zmniejszenie ilości pracy, szczególnie tej przed monitorem. Więcej relaksu np. z książką lub w czasie zabawy z dziećmi, a mniej spędzania czasu przed ekranami komputerów,