Jak wybrać dobrą maść na zajady?

Zajady są problemem nie tylko estetycznym, pojawiają się pod postacią nadżerek w kącikach ust. Za ich powstawanie odpowiadają bakterie i grzyby, które rozwijają się w ciepłym i wilgotnym otoczeniu. Nie są one zaraźliwe i nie przenoszą się na inne części ciała, chociaż nieleczone mogą pozostawić po sobie trwałe blizny. Do powstawania zajadów w dużym stopniu przyczynia się brak witaminy B2.

Maść na zajady z witaminą B2

Skuteczna maść na zajady z https://www.aptekagalen.pl/zajady posiada witaminę B2, łagodzi ona stan zapalny w kącikach ust i zapobiega powstawaniu pęknięć. Witamina B2 utrzymuje wszystkie błony śluzowe w dobrej kondycji. Wszystkie osoby cierpiące na tę infekcję powinny stosować lek na zajady. Szczególnie narażone na stany zapalne w kącikach ust są osoby, u których występuje:

  •  Obniżona odporność,
  •  Niedobór witamin B2, B3, B12,
  •  Cukrzyca i niedokrwistość.

Krem na zajady należy stosować kilka razy dziennie, ponieważ ich leczenie jest bardzo trudne i może trwać kilka dni, ale może także przeciągnąć się na lata.

Jaki krem na zajady?

Leczenie można także przeprowadzać za pomocą kremu na zajady o właściwościach ściągających i przeciwzapalnych. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie leku na zajady, który zmniejsza pieczenie i swędzenie skóry oraz działa przeciwbólowo. Częste jest również wykorzystywanie maści na zajady, która jest wytwarzana na bazie cynku albo kwasu mlekowego, na trudno gojące się zmiany stosowane są także kremy na zajady zawierające klotrimazol. Z domowych sposobów można spożytkować czosnek, który jest stosowany na skórę albo dodawany do jedzenia.