Ampularium – właściwie zabezpieczone leki

Nie tylko zestaw do resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy materiały opatrunkowe muszą znaleźć się w torbie medycznej lub plecaku ekipy ratunkowej – znajduje się tam również wiele innych akcesoriów, a także leki w ampułkach, które potrzebują znacznie lepszego zabezpieczenia, dlatego do ich transportowania używa się ampularium.

Profesjonalne ampularia

Są to specjalne torby lub saszetki, które służą do transportowania leków lub innych substancji aktywnych umieszczonych najczęściej w szklanych ampułkach. Są one bardzo delikatne i łatwo mogą ulec zniszczeniu, więc całkiem zrozumiałe jest to, że potrzebują dodatkowego zabezpieczenia. Taki cel ma właśnie ampularium na leki, które zostało tak zaprojektowane i wykonane, aby w pełni odpowiadało właśnie na takie potrzeby. W tego rodzaju akcesorium stosowanym przez jednostki ratownicze można bez obaw przewozić dowolną ilość leków w ampułkach, a także dostosować je adekwatnie do indywidualnych potrzeb.

Ampularia o różnych wielkościach i pojemnościach

Ampularium przede wszystkim można dostosować do indywidualnych potrzeb pod względem wielkości. Dostępne są takie o wielkości saszetki, gdzie zmieści się około 10 sztuk ampułek z lekami, a także takie, które mają postać dużych toreb z miejscem nawet na 100 sztuk leków. Mogą także posiadać dodatkowe kieszonki, których można umieścić inne akcesoria, np. wenflony.

ampularium

Wytrzymałe i przejrzyste

Te specjalistyczne torby i saszetki przeznaczone do transportowania leków, wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które skutecznie zabezpieczą znajdujące się w środku leki przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi. Wewnętrzne przegródki mogą być także wykonane z przezroczystych materiałów, co zdecydowanie wpływa na wygodne korzystanie z torby. Warto dokładanie zapoznać się z właściwościami każdego ampularium, aby wybrać takie, które najlepiej wpisuje się w indywidualne potrzeby.