Jak wybrać maskę z filtrem N99?

Zima to okres, w czasie którego w wielu polskich miastach zwiększa się ilość smogu. Na przestrzeni ostatnich kilku lat ludzie zwiększyli swoją wiedzę na temat jego szkodliwości, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na noszenie masek, które chronią ich przed wdychaniem szkodliwych substancji. Czym należy się kierować, wybierając maskę antysmogową?

Odpowiedni filtr

Aby zapewnić sobie ochronę przed szkodliwymi substancjami należy wybrać maskę z filtrem N99. Takie oznaczenie wskazuje na to, że wybrany model maseczki pochłania 99,9% zanieczyszczeń, które występują w powietrzu. Co ważne, filtr N99 pochłania także najbardziej niebezpieczne dla człowieka pyły, w tym PM2.5. To ogromna zaleta tego produktu, ponieważ niewiele masek jest w stanie zapobiec ich wdychaniu.

Rozmiar maski

Warto dołożyć starań, by maska z filtrem N99 była dobrze dopasowana do twarzy. To ważne, ponieważ gdy będzie ona zbyt duża będzie występować duże ryzyko wystąpienia szczelin, przez które dostanie się smog, z kolei zbyt mała maska może powodować ucisk, a tym samym uczucie dyskomfortu. Na szkodliwe działanie smogu narażeni są wszyscy, jednak największe szkody może on przynieść w przypadku osób starszych oraz dzieci. Warto zadbać o odpowiednio dopasowane maski dla członków rodziny należących do tych grup wiekowych.