Kreatyna na redukcję – dlaczego warto?

Kreatyna przez większość z nas kojarzona jest głównie z okresem budowania masy mięśniowej. Jednak jest to dobry suplement również w czasie redukcji. Naturalnie kreatyna występuje w naszych mięśniach, jednak jest to niewielka ilość.

Kreatyna na redukcję – dlaczego warto?

Suplementy na redukcję pozwalają nam efektywniej spalać tkankę tłuszczową, a także chronią nasze mięśnie przed katabolizmem. W czasie redukcji wykonywanie treningów może być ciężkie. Ma to związek z deficytem kalorycznym. Kreatyna dodaje nam energii do treningu, zwiększa wytrzymałość i przyspiesza regenerację. Jest zatem idealna w procesie spalania tkanki tłuszczowej. Kreatyna wpływa na wzrost siły i wytrzymałości, co pozwala nam wykonywać dłuższe i cięższe treningi. Dzięki temu spalimy większą ilość kalorii.

Jak stosować kreatynę na redukcji?

Dzienna dawka kreatyny to około 5 gramów. Powinniśmy przyjmować połowę tej porcji przed treningiem, a resztę po nim. W dni nietreningowe suplement ten możemy stosować rano i wieczorem. Kreatyna może mieć postać proszku do rozpuszczenia w wodzie bądź tabletek. Forma suplementu nie wpływa na jego przyswajalność. W czasie przyjmowania kreatyny powinniśmy pić przynajmniej 2 litry wody dziennie.