Usuwanie brodawek

Brodawki niestety są nieestetycznymi zmianami na skórze. Dotykają zarówno młodych ludzi, jak i starszych. Wirusowymi brodawkami można zarazić się niemal wszędzie, między innymi poprzez dotknięcie jakiegoś przedmiotu, gdzie znajdował się wirus Trzeba szybko reagować żeby nie rozniosły się na inne części ciała.

Drugim rodzajem brodawek są brodawki łojotokowe i dotykają starszych ludzi.


Jak pozbyć się brodawki?

Oczywiście można samodzielnie pozbyć się brodawek, jednak będzie to nieco dłuższy proces. Dodatkowo każda zmiana skórna, może budzić niepokój, dlatego zalecane jest, wizyta u specjalisty.  Dermatolog pomoże w tym procesie o wiele szybciej i skuteczniej. Specjaliści dostępni są w prawie każdym mieście w Polsce, między innymi można się spotkać z usuwaniem brodawek w Białystoku.


Brodawki łojotokowe usuwa się za pomocą wymrożenia ich ciekłym azotem. Istnieje jednak możliwość powstania po zabiegu nieestetycznej blizny. Innymi sposobami są: wypalanie za pomocą lasera, elektrokoagulacja oraz usunięcie za pomocą łyżki dermatologicznej.
Brodawki wirusowe również można usunąć samodzielnie poprzez preparaty dostępne w aptece. 

Usuwanie brodawek w takiej miejscowości jak Białystok,dostępne jest w wielu placówkach prywatnych jak i publicznych. Po konsultacji z lekarzem należy wybrać najlepszą metodę. Wymrożenie ciekłym azotem, wypalenie za pomocą lasera, elektrokoagulacja, usunięcie za pomocą łyżeczki dermatologicznej. Zabiegi te sprawią, że po odpadnięciu strupka, na ciele nie zostanie żadnego śladu po nim.