Z czym iść do lekarza rodzinnego?

Lekarz rodzinny, to taka osoba, do której idziemy praktycznie ze wszystkimi naszymi problemami w pierwszej kolejności. Nie każdy z nas wie, że jest to specjalizacja łącząca w sobie elementy pediatrii, ginekologii oraz interny. Może on więc konsultować zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jak możemy przygotować się do wizyty, aby współpraca między lekarzem a pacjentem przebiegła pomyślnie?

Pamiętaj o wszystkim

Zanim wybierzesz się do lekarza rodzinnego w CM Ryska zastanów się najpierw co ci dolega, co cię boli, czy gorączkujesz, czy masz problemy żołądkowe, zawroty głowy oraz kiedy niepokojące objawy się pojawiły. To wszystko pozwoli szybciej i skuteczniej ocenić twój stan, a co za tym idzie, skutecznie pomóc. Jeśli potrzebujesz skierowania do specjalisty również zaznacz to na wstępie. Postaraj się nie zajmować lekarzowi więcej czasu, niż potrzeba.

Inne ważne informacje

Weź niezbędne dokumenty, przygotuj pesel oraz kartę NFZ, jeśli takową posiadasz. Zabierz ze sobą także wyniki ostatnich badań, jeśli niedawno je wykonywałeś oraz zanotuj nazwy leków, które zażywasz.

Pamiętaj, że rodzinny lekarz może Cię także odwiedzić w domu. Jednak taką opcję przewiduje się tylko i wyłącznie dla pilnych i wyjątkowych przypadków, kiedy pacjent nie jest w stanie dotrzeć do przychodni o własnych siłach.