Preparaty do dezynfekcji – dlaczego warto stosować?

Duże ilości groźnych dla zdrowia i życia patogenów mogą występować w wielu różnorakich miejscach. Zwykłe pójście na zakupy może skończyć się przywleczeniem do domu przykładowego wirusa grypy, jeżeli tylko dotykane były przedmioty, z którymi wcześniej miała styczność zakażona osoba. Środki do dezynfekcji są jednym ze skuteczniejszych sposobów na zniwelowanie takiego zagrożenia.

Dlaczego profesjonalne środki do dezynfekcji są skuteczne?

Profesjonalny środek do dezynfekcji nigdy nie będzie tym samym, co samodzielnie przygotowana mikstura. Wprawdzie płyn do dezynfekcji można wyprodukować samodzielnie, ale niezbędne będą odpowiednie składniki oraz idealnie dobrane proporcje, a to może już stwarzać duży kłopot. Dobrze działający środek dezynfekujący na bazie alkoholu niszczy wirusy i patogeny i jest obecnie uznawany m.in. przez Światową Organizacje Zdrowia (WHO) za najskuteczniejszy doraźny środek przeciwko koronawirusowi.

Co powinien zawierać płyn dezynfekujący?

Środki do dezynfekcji są komponowane w taki sposób, aby stężenie alkoholu wynosiło w nich optymalne ok. 70 procent. Jest to o tyle istotne, że wbrew pozorom płyn dezynfekujący mający większe stężenie nie będzie spełniał dobrze swojej funkcji. Ponadto środki dezynfekujące kupowane w aptekach są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne dla ludzkiej skóry. Wyprodukowany zgodnie ze sztuką spray do dezynfekcji będzie zawierał w swoim składzie niezbędną ochronę dla skóry, niwelującą wpływ żrącego alkoholu. Najczęściej płyn dezynfekcyjny zawiera glicerynę, która skutecznie przeciwdziała nadmiernemu wysuszaniu i powstawaniu podrażnień na skórze.

Kiedy warto stosować preparat do dezynfekcji rąk?

Środki do dezynfekcji rąk warto stosować przede wszystkim w momentach powrotu do domu po wizycie w miejscach publicznych. Załatwianie sprawy w urzędzie, czy zwykłe zakupy mogą wiązać się z dotykaniem miejsc, których dotykały również inne osoby. Preparat do dezynfekcji skutecznie ochroni przed rozprzestrzenieniem się patogenu, ponieważ wirusy nie przeżywają w momencie, gdy zostają zaatakowane przez płyn odkażający. Najwłaściwszym miejscem, w którym można zaopatrzyć się w skuteczne środki do dezynfekcji rąk będzie apteka (np. online na https://www.nowafarmacja.pl/srodki-na-dezynfekcje).