Jaki lek na katar może być skuteczny?

 Jednym z najbardziej charakterystycznych objawów przeziębienia jest katar. Może się pojawić nagle i z każdym kolejnym dniem przybrać na sile. Nierzadko trudno sobie z nim poradzić, utrudnia on wykonywania podstawowych, codziennych obowiązków, sprawia, że boli głowa i zatoki. Często, żeby sobie pomóc, w tych dniach sięga się po spray do nosa na katar. Dobrany prawidłowo jest w stanie przynieść ulgę i przyspieszyć regenerację nadwyrężonej śluzówki nosa.

Dlaczego leki na katar coraz częściej poszukiwane są aptekach?

 Każdy, kto chociaż raz, przechodził przeziębienie w swoim życiu, wie, że katar potrafi utrzymywać się przez 7 dni lub nawet dłużej. Często taka wydzielina zostaje w zatokach i przez to pojawiają się nowe komplikacje. Dostępne leki na katar są w stanie pomóc choremu, warto w tym czasie postawić przede wszystkim na takie preparaty, które wpływają pozytywnie na odporność, nie może w nich zabraknąć: 

  • witaminy C czy witaminy A,
  • cynku,
  • rutyny.

Wszystkie te składniki zawarte w lekach na katar mają za zadanie wzmocnić układ oddechowy i krwionośny.

leki na katar

Co powinno być w dobrym sprayu do nosa na katar?

 Najbardziej charakterystycznym lekiem na katar jest często ten w postaci sprayu do nosa, nie trudno się temu dziwić, preparat ten działa natychmiastowo po podaniu i na długo utrzymuje efekt. Lek na katar o tak bezpiecznym i szybkim działaniu cieszy się dużą popularnością, w jego składzie nie brakuje aktywnych komponentów, między innymi jest tam substancja zwężająca naczynia krwionośne w nosie, dzięki temu katar nie utrzymuje się tak długo i nie jest tak intensywny.