Leczenie hemoroidów z Procto Hemolan czopki

Hemoroidy to dolegliwość, z którą zmaga się bardzo dużo osób. Szacuje się, że po pięćdziesiątym roku życia doświadcza ich 50% mężczyzn i kobiet w Polsce. Na szczęście obecnie istnieje wiele farmakologicznych metod radzenia sobie z objawami tego powszechnego problemu. Procto Hemolan to jedna z marek produktów aptecznych, które powstały właśnie w tym celu, oferując swoim klientom procto hemolan czopki. W tym artykule opisany zostanie mechanizm powstawania hemoroidów oraz działanie lecznicze czopków.

Skąd się biorą hemoroidy?

Hemoroidy to tajemnicza nazwa, za którą kryją się w ogólnym rozumieniu po prostu żylaki odbytu. Powstają one z powodu długookresowego zwiększonego ciśnienia naczyń żylnych, które wyścielają kanał odbytu, prowadząc do ich powiększenia i bolesności. Dodatkowymi objawami hemoroidów jest świąd, pieczenie, obecność śluzu w odbycie oraz czasami krwawienie. Przyczyniać się do nich mogą siedzący tryb życia i nieodpowiednia dieta. Wykorzystanie np. procto hemolan czopków – może znacząco zredukować objawy żylaków odbytu

procto hemolan czopki

Procto-hemolan czopki na żylaki odbytu

Procto-hemolan protect to lek w postaci czopków, które wprowadza się bezpośrednio do odbytu. Zawiera dwie substancje działające przeciwko hemoroidom: taninę oraz galusan bizmutu. Tanina zmniejsza odczuwany dyskomfort w rejonie odbytu, a galusan bizmutu tworzy na błonie śluzowej film ochronny, który zapobiega podrażnieniom. 

Dodatkowe informacja

  • Procto-hemolan czopki powinno się stosować nie więcej niż dwa razy dziennie.
  • Ponieważ objawy hemoroidów mogą przypominać objawy innych chorób, warto skonsultować się z lekarzem, który będzie w stanie rozpoznać schorzenie.