Tabletki na kaca – jak zmniejszyć złe samopoczucie po alkoholu?

Gdy przesadzimy z ilością wypitego alkoholu, następnego poranka pojawia się kac. To złe samopoczucie wywołane przez nadmiar przetworzonego etanolu, wywołujące szereg charakterystycznych objawów takich jak nudności, ból brzucha i głowy, ogólne zmęczenie, pocenie się oraz nudności. Jak poradzić sobie z tym uczuciem? Czy tabletki na kaca faktycznie działają?

Złe samopoczucie po alkoholu – przyczyny

Zanim zajmiemy się tym, jak walczyć z kacem, zastanówmy się, dlaczego źle czujemy się po alkoholu. Etanol jest tak naprawdę trucizną, którą nasz organizm musi przetworzyć i wydalić. To wymagające zadanie, stąd uczucie zmęczenia i wysiłku w następny poranek. Niestety w ramach tego procesu organizm się odwadnia, przez co potrzebuje nie tylko wody, ale też witamin i substancji odżywczych. 

tabletki na kaca

Jak pozbyć się kaca? Skuteczne sposoby

Zastanawiasz się, co na kaca? Istnieje szereg skutecznych, domowych sposobów. Przede wszystkim warto dużo pić. Najlepiej, jeśli będą to soki z dużą zawartością witamin. Wiele osób decyduje się też bezpośrednio zażyć preparaty witaminowe. To skuteczne rozwiązanie, ale nie należy z nim przesadzać, bo nadmiar witamin może pogorszyć objawy związane z nudnościami i bólem brzucha. Istnieje też coś takiego jak leki na kaca – to specjalne tabletki, zawierające połączenie witamin, związków odżywczych oraz przeciwbólowych. Z jednej strony niwelują one odczuwany ból, z drugiej pozwalają zwalczyć zmęczenie. Działają skutecznie i faktycznie pomagają, ale nie należy też oczekiwać od nich cudów.