Zlew z żywicy epoksydowej, czyli doskonałe rozwiązanie do laboratorium

Odpowiednie wyposażenie laboratorium jest kluczowe, aby zapewnić podstawowe warunki do pracy. Jeden z ważniejszych elementów aranżacji stanowi zlew. Przede wszystkim powinien zostać wykonany z wysokiej jakości materiałów, co zapewni mu dostateczną wytrzymałość. Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się modele wykonane z żywicy epoksydowej. Co konkretnie je wyróżnia?

Przydatne właściwości

Zlew z żywicy epoksydowej charakteryzuje się imponującą wręcz odpornością na czynniki:

  • termiczne,
  • chemiczne,
  • radioaktywne.

Ponadto nie trzeba się martwić, że zostanie uszkodzony przez zabrudzenia albo zaplamienia, nawet jeżeli mowa o takich substancjach, jak stężone kwasy, rozpuszczalniki organiczne, czy też zasady. Są one bowiem często wykorzystywane w laboratoriach, co sprawia, iż należy dokładnie przemyśleć ostateczny wybór wyposażenia.

Różne warianty montażu

Zlew z żywicy epoksydowanej da się zamontować na kilka różnych sposobów. Ma on zintegrowany kołnierz, dzięki czemu można go dostosować zarówno do montażu podblatowego, jak i do montażu wpuszczanego w blat. Sprawia to, że cechuje się uniwersalnością i tym samym sprawdzi się w większości miejsc.

Dopasowanie do aranżacji

Nie można również nie wspomnieć, iż zlew z żywicy epoksydowanej występuje w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Najczęściej spotyka się modele, które utrzymano w odcieniu:

  • czarnym,
  • białym i kremowym,
  • szarym i ciemnoszarym.

Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania konkretnego produktu do wystroju laboratorium. Nie jest to co prawda kluczowa kwestia, ale na pewno pozytywnie wpłynie na estetykę pomieszczenia.