Apap extra – charakterystyka jednego z najpopularniejszych leków

Apap to tabletki przeciwbólowe, które zna każdy. Trudno się bez nich obejść. Są niezastąpione w wielu codziennych sytuacjach. Takich jak bóle głowy, mięśni, zębów, stawów, menstruacyjne czy gorączka, występująca przy grypie lub przeziębieniu. Warto wiedzieć, czym charakteryzuje się lek w wersji extra i gdzie najlepiej go kupować.

Przyspieszone działanie


Apap extra koi przykre dolegliwości bólowe błyskawicznie, dzięki połączeniu dwóch środków. Pierwszy z nich to paracetamol (500 mg), który jest substancją czynną. Drugi to kofeina (65 mg). To właśnie ona przyspiesza i wzmacnia działanie leku. Dodatkowo stymuluje ośrodkowy układ nerwowy, pobudza, wpływa korzystnie na samopoczucie, a także niweluje zmęczenie. Tabletki te są więc niezastąpione w sytuacjach, kiedy trzeba zareagować szybko i zdecydowanie. Pod presją, gdy na przykład człowiek ma przed sobą obowiązki zawodowe czy szkolne i nie może pozwolić sobie od razu na regeneracyjną przerwę.

Wysoki poziom bezpieczeństwa


Paracetamol stosowany jest w wielu państwach jako substancja pierwszego rzutu w przypadku przeziębienia, grypy czy różnego rodzaju bólów. Jest dobrze tolerowany przez organizm i nie wpływa negatywnie na narządy wewnętrzne. Oczywiście, jeżeli jest stosowany w zalecanych dawkach, przed upływem terminu ważności. Jeśli chodzi o Apap Extra działanie optymalne uzyskuje się zażywając 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Przy tym trzeba pamiętać, aby nie podawać leku dzieciom poniżej 12 lat.

Gdzie kupować i jak przechowywać lekarstwo?
Ze względów bezpieczeństwa istotne jest także źródło zaopatrzenia. Pełnowartościowy produkt z całkowitą pewnością można nabyć wyłącznie w aptece. Przy czym najlepiej kupować online. To najwygodniejsza i najbardziej opłacalna forma. Apapu Extra nie trzeba trzymać w lodówce. Warto jednak mieć na uwadze, szczególnie podczas letnich upałów to, że musi być przechowywany w temperaturze poniżej 25 stopni. Powinien znajdować się oczywiście w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niedostępnym dla dzieci.