Badanie tarczycy w Białymstoku

W obecnych czasach coraz więcej osób z polskiego społeczeństwa ma problemy z tarczycą. Choroby tarczycy dotykają zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Problem ten dotyczy zwłaszcza terenów oddalonych od linii morza, czyli polskiego Bałtyku.

Przygotowanie do badania

Pacjent, którego skierowano na badanie ultrasonograficzne tarczycy po pierwsze musi posiadać ważne skierowanie na to badanie. Następnym krokiem, jaki należy wykonać to umówienie wizyty. Przed samym badaniem nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak warto pamiętać o pominięciu smarowania tej okolicy kremami lub balsamami. Wspomniane produkty mogą zakłócać obraz podczas wykonywanego badania, powodując tak zwane świecenie obrazu.usg tarczycy bialystok gdzie

Ultrasonografia tarczycy i co jeszcze?

Najlepszym rozwiązaniem dla pacjenta jest połączenie wizyty lekarskiej z wykonaniem wspomnianego badania. Zebrany wywiad, wynik badania usg tarczycy Białystok (zobacz tutaj) i poziomu hormonów tarczycy jest niezbędny do postawienia właściwego rozpoznania. Bardzo istotnym elementem jest także wykonanie badań laboratoryjnych, czyli poziomu hormonu tarczycy. Czasem również poziomu ft3 i ft4 oraz poziomu przeciwciał tarczycowych. O konieczności wszelkich dodatkowych badań lekarz prowadzący powinien poinformować pacjenta na wizycie, która powinna odbyć się co najmniej raz w roku.