Czym są preparaty Colostrigen?

Preparaty Colostrigen to suplementy, które oparte są na colostrum, czyli siary bydlęcej. Jest ona pozyskiwana zaraz po rozpoczęciu laktacji, co sprawia, ze stężenie aktywnych składników jest najwyższe. Samo colostrum nie jest poddawane żadnym modyfikacjom, ani przeróbkom. Poddawane jest tylko metodzie suszenia poprzez zamrażanie i liofilizację.

Kiedy stosuje się preparaty Colostrigen?

Preparaty te stosuje się na wzmocnienie odporności, do codziennej pielęgnacji skóry, włosów, rąk oraz w problemach gastrycznych.

W jakiej formie występują produkty z colostrum?

Colostrigen występuje jako suplement diety, w tabletkach. Jest to połączenie siary bydlęcej, ekstraktu z aloesu, kwasu i-askorbinowego, prawoślazu i maliny. Colostrum pomaga też w pracy układu autoimmunologicznego.
Colostrigen w kremie to nowoczesny dermokosmetyk. Jest on przeznaczony dla osób, które mają podrażnioną, trądzikową cerę. Jego składniki to colostrum, mleko klaczy, kwas hialuronowy. Nie ma w tym kosmetyku żadnych sterydów, ani antybiotyków lub innej szkodliwej substancji. Można go użyć w przypadkach takich jak łuszczyca, atopia lub do stopy cukrzycowej.
Colostrigen może występować także jako maseczka rewitalizująco- odżywcza. Pobudza ona i wspomaga regenerację komórek skóry. Nie trzeba zmywać jej z twarzy, a najlepiej nałożyć ją wieczorem na oczyszczoną skórę twarzy.

Przeciwwskazania do zażywania Colostrigenu

Preparatu tego nie powinno podawać się dzieciom, ani osobom ze skłonnością do alergii na którykolwiek ze składników. https://www.aptekagalen.pl/colostrigen-60kaps