Dlaczego warto zainwestować w masażer do pleców?

Masażer do pleców jest odpowiednim urządzeniem dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Niewielkie urządzenie może skutecznie złagodzić ból pleców, przynosząc upragnioną ulgę. Zastępuje również drogie wizyty w gabinetach masażu. Jakie są jeszcze zalety domowego masażu pleców i jak wybrać odpowiedni dla siebie model?

Jak działa masażer do pleców?

Masażer pleców to praktyczne i łatwe w obsłudze urządzenie, które eliminuje ból związany z napięciem mięśni pleców. Dzięki różnym programom intensywności i dodatkowym funkcjom można samemu dobrać odpowiedni masażer do pleców do swoich indywidualnych potrzeb.

Mechanizm działania masażerów pleców jest bardzo prosty – powodują skurcze i rozkurcze mięśni, zmniejszając tym samym ból. Wytwarzają one delikatne wibracje lub w zależności od programu silniejsze wibracje, które oddziałują na mięśnie. 

masażer do pleców

Wybór właściwego masażera do pleców

W przypadku masażera uniwersalnego wystarczy wybrać odpowiednią głowicę i program, a następnie przykładać masażer na wybraną partię ciała. Przed pierwszym użyciem należy przeczytać instrukcję i zapoznać się z ostrzeżeniami producenta dotyczącymi użytkowania masażera.

Masażer uniwersalny – wygodne urządzenie, które można stosować na wybraną okolicę ciała, w tym plecy. Zwykle jest wyposażony w kilka nakładek, które pozwalają na regulację intensywności i rodzaju masażu.

Masażer karku – ma wydłużony kształt przypominający zagłówek. Jest idealny do łagodzenia bólu szyi i górnego odcinka pleców. Pozwala pozbyć się dolegliwości bólowych ciała. Jest to praktyczne i lekkie urządzenie, które z łatwością można zabrać w podróż.

Tradycyjne drewniane masażery pleców – w dobie urządzeń elektrycznych wciąż są używane przez wiele osób. Są naturalne i zaprojektowane tak, aby drewniane końcówki delikatnie dociskały skórę w każdym właściwym miejscu.