Dlaczego witamina C jest tak ważna?

Tabletki z witaminą C, czyli mówiąc bardziej naukowo – kwas askorbinowy – polecany jest przez wielu lekarzy. Dlaczego? Kiedyś uważało się, że jest to lek, który jest w stanie poradzić sobie z każdego rodzaju chorobą. Czy tak jest faktycznie? Nie. Co jednak nie oznacza, że należy zrezygnować z suplementacji tą witaminą. Oto garść istotnych informacji na temat tej właśnie witaminy.

Długie życie

Dr hab. Linus Pauling, który dwa razy zdobył Nagrodę Nobla, przekonywał, że można żyć dwa razy dłużej, jeżeli dziennie przyjmie się od 3,2 do 12 gram witaminy C. Czy była to prawda? Trzeba w to wierzyć, bowiem sam doktor żył aż 93 lata. Najlepsza jest witamina naturalna, ale nie ma się co oszukiwać, że człowiek na co dzień dużo jej nie spożywa. Warto więc, aby witamina C tabletki była takim suplementem, który będzie przyjmować się np. o poranku, razem ze śniadaniem. Tym bardziej że taki preparat medyczny można kupić samodzielnie w aptece.

Dlaczego witamina C jest tak ważna?

Tabletki witamina C są bardzo ważne. Taka dodatkowa suplementacja wyjdzie z korzyścią na zdrowie. Warto bowiem wspomnieć, że jest to witamina, która odpowiedzialna jest za takie rzeczy, jak: metabolizm tłuszczów, cholesterolu i kwasów żółciowych, regeneracja witaminy E, jak również biosynteza hormonów kory nadnerczy. Jeżeli ktoś naprawdę nie jest w stanie uwierzyć, że witamina C jest tak ważna, powinien udać się do lekarza na rozmowę. To on powinien przekonać każdego pacjenta, o jak ważnym składniku jest mowa, dla ludzkiego organizmu.