Jak stosować leki przeciwgrzybiczne bez recepty?

Swędzące zaczerwienienia na skórze, pojawiające się przede wszystkim w okolicy stóp oraz na paznokciach mogą świadczyć o rozwoju zakażenia grzybiczego. Maść na grzybicę jest w tym przypadku najpopularniejszym, a zarazem skutecznym sposobem na pozbycie się objawów. Dostępna bez recepty maść na grzybicę skóry będzie skuteczna w przypadku regularnego, właściwego stosowania oraz wtedy, gdy zmiany nie objęły znacznej powierzchni skóry. 

Leki przeciwgrzybiczne bez recepty – co zawierają?

Wśród popularnych leków przeciwgrzybicznych bez recepty znajdziemy:

  • maści, 
  • spraye,
  • płyny,
  • lakiery do paznokci,
  • pudry lecznicze w atomizerze.

Skuteczność maści na grzybicę oraz pozostałych preparatów opiera się przede wszystkim o działanie substancji aktywnych, zawartych w odpowiednich ilościach oraz właściwym użytkowaniu. Maści na grzybicę skóry zawierają między innymi klotrimazol, mikonazol, terbinafinę, pięciornik, boraks, ichtiol, olejek z drzewa herbacianego. Preparaty stosuje się miejscowo. 

maść na grzybice skóry

Maść na grzybicę – jak stosować, by była skuteczna?

Skuteczność maści na grzybicę skóry opiera się o regularne stosowanie. Należy używać jej dwa razy w ciągu doby przez okres kilku tygodni do czasu ustąpienia objawów grzybicy oraz przez kolejny tydzień, dla utrwalenia efektu. W przypadku maści na grzybicę bardzo ważna jest systematyczność kuracji. Produkty lecznicze działają, jeśli są używane regularnie, najlepiej rano i wieczorem oraz w sposób, zalecony przez producenta. Niektóre produkty w sprayu można aplikować na skórę oraz do obuwia, dzięki czemu antygrzybiczne oraz antybakteryjne działanie następuje kompleksowo.