Korzystanie z pomocy przychodni rodzinnej w porach nocnych

Przychodnia rodzinna oferuje podstawową opiekę zdrowotną bezpłatnie dla osób ubezpieczonych. Do zadań lekarza rodzinnego należy więc zajmowanie się statystycznie najczęstszymi jednostkami chorobowymi w zakresie, który nie wymaga konsultacji specjalistycznej. W przypadku uzasadnionego niepokoju o własne zdrowie, przygotowanie się do wizyty w poradni rodzinnej nie powinno przysparzać żadnych dodatkowych problemów. Pozostaje jednak kwestia korzystania z pomocy zdrowotnej w nagłych przypadkach porą nocną, kiedy to dostęp do niej jest ograniczony.

Z jakimi dolegliwościami zgłosić się do poradni rodzinnej w nocy?

 

Z pomocy rodzinnej przychodni CM Ryskiej w Białymstoku można skorzystać wyłącznie wtedy, gdy stan chorego nie wykazuje bezpośredniego zagrożenia życia lub ryzyka istotnego uszczerbku na zdrowiu. Zaleca się zgłosić w przypadku: zaostrzenia dolegliwości wykrytej wcześniej choroby przewlekłej, biegunki i wymiotów, bólów brzucha, głowy, kręgosłupa, stawów, kończyn itp.

W jakich godzinach czynne są poradnie lekarskie w nocy?”

 

Warto pamiętać, że w danych punktach lekarskich świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy od 8.00 do 8.00 dnia następnego. Będąc ubezpieczonym, można skorzystać z niej bezpłatnie i w dowolnym punkcie.