Kwas kaprylowy – właściwości

Kwas kaprylowy to suplement diety o wielu, różnorodnych właściwościach, który znajdzie zastosowanie w wielu kwestiach. Dlaczego warto stosować go regularnie? Przy jakich dolegliwościach może okazać się on pomocny? Zostań z nami i zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Skuteczny sposób na grzybicę

Kwas kaprylowy dostępny pod postacią tabletek czy kapsułek jest cudownym środkiem grzybobójczym. Warto zastosować go w przypadku grzybicy skóry, stóp oraz paznokci, pleśniawek w jamie ustnej również u małych dzieci, a także grzybiczego zapalenia przewodu pokarmowego czy pochwy. Bardzo często jest on zresztą jednym ze składników wszelkich preparatów na skórę czy globulek dopochwowych. Dodatkowo kwas kaprylowy zmniejsza apetyt na słodycze, które jak powszechnie wiadomo sprzyjają powstawaniu grzybicy.

Kwas kaprylowy a problemy gastryczne

Ten niezwykły suplement będzie również bardzo pomocy w walce z drażliwym jelitem czy biegunkami. Łagodzi on również wrzody i pomaga w regeneracji nabłonka jelitowego po przebytych infekcjach. Kwas kaprylowy będzie również niezwykle skuteczny w eliminowaniu bakterii Escherichia Coli przyczyniającej się m.in. do częstego zapalenia pęcherza. Jak już wspomniano, suplement zmniejsza również apetyt i przyspiesza metabolizm, dzięki czemu jest świetnym środkiem wspomagającym odchudzanie. Kwas obniża także cholesterol. Może być on śmiało używany do leczenia konkretnych dolegliwości, ale również w codziennej diecie.