Otrivin, czyli zdecydowanie najlepsze rozwiązanie na walkę z uciążliwym katarem

Otrivin stanowi w pełni specjalistyczny produkt o charakterze leczniczym, stosowany wyłącznie w przypadku wystąpienia u chorego przewlekłego kataru, któremu mogą towarzyszyć dolegliwości takie jak obrzęk, a także zbytnie przekrwienie błony śluzowej znajdującej się wewnątrz przegrody nosowej. Ma on na celu znaczne ułatwienie oddychania przez nos, oraz co ważniejsze skuteczne zmniejszenie ilości wydzieliny. Obecnie na rynku mamy dostępne „Otrivin Katar i Zatoki”, oraz „Otrivin dla dzieci”. 

Podstawowe informacje o preparacie Otrivin

Warto w tym miejscu podkreślić dość istotny fakt, iż jednym z głównych składników Otrivinu jest specjalistyczna substancja czynna o nazwie ksylometazolina. Do tego w składzie Otrivinu znajdziemy wiele różnego rodzaju substancji o charakterze pomocniczym, w tym między innymi chlorek sodu, wodę oczyszczoną, fosforan dwunastowodny disodu, 70-procentowy sorbitol, dwuwodny diwodorofosforan sodu, hypromelozę 4000, oraz chlorek bezalkaniowy. Co ważne, specyfik powinno się stosować wyłącznie wedle zaleceń określonych w specjalnie do tego przygotowanej ulotce. Mowa w niej o tym, że jest to lek przeznaczony wyłącznie do stosowania donosowego, przed pierwszym użyciem należy koniecznie kilka razy nacisnąć pompkę w celu jej napełnienia. Ponadto Otrivin pod żadnym pozorem nie powinno stosować się dłużej niż przez 10 dni ze względu na konieczną regenerację przegrody nosowej. 

otrivin

Przeciwwskazania 

Aerozolu Otrivin nie powinna się stosować pod żadnym pozorem w przypadku, gdy u chorego zachodzi, chociażby stopniowa nadwrażliwość na któryś ze składników, pacjent odbył w przeszłości operację wykonywaną przez nos, ma on w znacznym stopniu wysuszoną błonę śluzową nosa, tudzież w przypadku, gdy jest on chory na jaskrę co może skutkować niezwykle wąskim kątem przesączenia.

Działanie i efekty 

Spray do nosa Otrivin zawiera w sobie substancje posiadające niezwykle pozytywny wpływ na naczynia krwionośne. Dzięki temu stanowi on idealne rozwiązanie w przypadku walki z nadmiarem wydzieliny w nosie. Ponadto niektóre ze składowych specyfiku wykazują silne właściwości nawilżające co ma bezpośredni wpływ na zapobiegnięcie wysychaniu, a także podrażnieniu powierzchni śluzówki.