Uporaj się z anemią

Anemia to coraz częstsze schorzenie, szczególnie występuje u osób, które prowadzą zły tryb życia. Nie da się ukryć, że dzisiejszy pośpiech, utrudnia nam dbanie o swoje zdrowie. Nie można jednak lekceważyć żadnych objawów chorobowych. W przypadku anemii, bardzo często odczuwamy zmęczenie, także obniżenie koncentracji. Anemia, zwana inaczej niedokrwistością, występuje w przypadku spadku stężenia hemoglobiny. Możemy jednak poradzić sobie z nią, uzupełniając żelazo.

Jaki suplement stosować?

Podczas leczenia anemii, przede wszystkim powinniśmy sięgnąć po dobre żelazo. Dobrym suplementem jest Biofer, zawiera on żelazo o zwiększonym wchłanianiu. Jego składniki to m.in. sproszkowana hemoglobina, skrobia kukurydziana, glicerol itp.

Właściwości i zastosowanie

Suplement Biofer posiada dwa rodzaje żelaza. Hemowe oraz organiczne. Posiada on unikalny skład, który gwarantuje tolerancyjność produktu. Co ważne, preparat ten może być stosowany u kobiet w ciąży, także w trakcie karmienia piersią oraz u osób, u których w diecie występuje mało żelaza.

Spożycie

Producent zaleca stosowanie suplementu u kobiet w ciąży w ilości 2-3 tabletki na dobę, pozostałe osoby powinny przyjmować 1-2 tabletek dziennie. Preparat zaleca się przyjmować do posiłku. Istotne jest jednak, aby nie podawać go dzieciom, które nie ukończyły 12 roku życia. Przeciwwskazaniem będzie także alergia na którykolwiek ze składników preparatu. Ponadto, należy pamiętać, aby podczas przyjmowania preparatu, nie stosować innych suplementów, zawierających żelazo.