Wsparcie ortopedyczne z poduszką ortopedyczną: kiedy warto po nią sięgnąć?

Dolegliwości bólowe kręgosłupa są jednym z najczęstszych problemów pracowników biurowych. Zakup drogiego fotela nie zawsze jest konieczny. Na początku warto zastosować dłuższe przerwy w pracy, a także wyposażyć się w akcesoria, które mogą zredukować tego rodzaju dolegliwości. Poduszka ortopedyczna do siedzenia może pomóc na wiele sposobów. Kiedy warto po nią sięgnąć?

Poduszka rehabilitacyjna jako akcesorium wspomagające pracę układu krwionośnego

Zadbanie o naturalny kształt kręgosłupa nie jest najprostszym zadaniem. Musimy stale poprawiać swoją postawę, a w tym może nam pomóc właśnie takie akcesorium jak poduszka ortopedyczna do siedzenia, zwana też rehabilitacyjną. Polepsza się krążenie krwi, a nasz układ krwionośny pracuje sprawniej. To w praktyce oznacza zmniejszenie bólu, redukcję obrzęków, skurczy, żylaków, swędzącej skóry, drętwienia i zmęczenia. Pozbycie się tych dolegliwości przyczynia się do zwiększenia wydajności i satysfakcji z pracy.

poduszka ortopedyczna do siedzenia

Poduszka ortopedyczna na ból kości ogonowej

Poduszka ortopedyczna na krzesło jest zaprojektowana w taki sposób, aby zredukować nacisk na kość ogonową w trakcie siedzenia. Jest wykonana z materiału takiego jak pianka poliuretanowa, dlatego jest bardzo miękka, przyczyniając się do zwiększenia komfortu w trakcie siedzenia. Przydaje się po przejściu okresu rekonwalescencji po urazach, a także na co dzień jako rozwiązanie uniwersalne na charakterystyczne problemy z bólem pleców. Można spodziewać się zmniejszonego bólu odcinka lędźwiowego, kulszowego i kości ogonowej

Jaki rodzaj poduszki pod pupę zastosować?

W celach poprawy swojej wygody najlepiej zastosować poduszkę pod pupę w kształcie litery u. W sklepach znajdziemy również modele w kształcie pierścienia, a także te podpierające wyłącznie odcinek lędźwiowy. Warto mieć na uwadze osobisty charakter dolegliwości, A jeżeli nie jesteśmy pewni tego co nam dolega, najlepiej skonsultować się z lekarzem.