Amnesia Haze, odmiana królująca w Holandii o imponujących zbiorach – skąd pochodzi?

Amnesia Haze jest często określana jako super-hybryda ze względu na jej szeroki skład genetyczny. Rzeczywiście, ten wspaniały szczep czerpie swoją genetykę z dwóch roślin macierzystych: Amnesia i Haze, stąd jego nazwa.

Czym tak naprawdę jest amnesia haze?

amnesia haze

Mówi się, że sama Amnesia jest rośliną hybrydową, której pochodzenie pozostaje niejasne. Plotka głosi, że oryginalna Amnesia została wyselekcjonowana z dwóch roślin: Neville’s Haze i Enemy of The State. Ale inne plotki sugerują, że jest to unikalna krzyżówka Skunka i Cinderella.

Jej drugi rodzic, Haze, wydaje się pochodzić z amerykańskiego Zachodniego Wybrzeża. Ten rodzaj odmiany ma bogaty i złożony aromat, łączący tony korzenno-słodkie z nutami cytrusowymi. Ale podobnie jak Amnesia, Haze jest nieznanego pochodzenia.

Dzisiaj hodowcy często tworzą własne warianty Amnesia Haze, wykorzystując różne genetyki. Jej sukces rozpoczął się w coffee shopach Amsterdamu, gdzie szybko zyskała popularność, a obecnie stała się wielką marką w branży konopi indyjskich i jest chętnie spożywana na całym świecie.

Więcej niż imponujące zbiory

Amnesia Haze jest odmianą fotoperiodyczną, co oznacza, że do dobrego wzrostu potrzebuje kombinacji światła słonecznego i nocy. Stosunek ten określa wiele czynności fizjologicznych i ekologicznych rośliny, dlatego bardzo ważne jest jego przestrzeganie w celu uzyskania optymalnych plonów. Okres kwitnienia wynosi około 12-13 tygodni, co jest dość długim okresem w porównaniu z konkurentami.