Jakie są przeciwskazania do stosowania medycznej marihuany?

Medyczna marihuana jest prawdziwym hitem, który od czasów zalegalizowana w Polsce skutecznie wspiera leczenie wielu chorób takich jak zespół Tourette’a, chorobę Parkinsona, depresje oraz inne stany lękowe czy też uśmierza bóle towarzyszące człowiekowi. Jako, że zawiera ona THC, czyli substancje, które mogą uzależnić człowieka, to są określone przeciwskazania zabraniające jej zażywania. Dla kogo stosowanie marihuany medycznej jest kategorycznie zabronione? Aby się o tym przekonać, zachęcamy do naszego tekstu.

Brak pełnoletności 

konopia lecznicza

Biorąc pod uwagę, że THC jest substancją mogącą wpływać szkodliwie na młodego osobnika, to kategoryczny zakaz korzystania z medycznej marihuany obowiązuje osoby poniżej 18 roku życia. Konopia lecznicza może być podawana tylko i wyłącznie za zgodą lekarza prowadzącego, natomiast musi się to wiązać z chorobami, które zostały poruszone we wstępie. Nie może być takiej sytuacji, w której to młoda osoba zażywa sobie nawet medyczną marihuanę bez większych potrzeb.

Kierowanie pojazdem

Jest to dość niespotykana sprawa, ale rzeczywiście, osoby mające za chwilę wsiąść za kółko nie powinny stosować medycznej marihuany oraz obsługiwać sprzętu. Można zatem wysnuć prosty wniosek, że nie można jej stosować w pracy. Wpływa ona znacząco na koordynację, a przy obsłudze ciężkiego sprzętu trzeba być cały czas czujnym, by nie stała się tragedia.

Kobiety w ciąży

Tutaj kwestia jest dość prosta. Marihuana medyczna jest absolutnie zabroniona kobietom w ciąży oraz te, które właśnie karmią piersią. Liczy się dobro maluszka, a stosowanie medycznej marihuany może być dla niego szkodliwe, jak też dla zdrowia matki.