Spray do uszu

Woskowina w uszach w pełni bardzo ważną funkcję zabezpieczające dla niezwykle wrażliwego aparatu słuchowego. Niestety nadmiar woskowiny była dużym problemem higieniczny. W jaki sposób prawidłowo czyścić uszy?  Czy plastikowe patyczki rzeczywiście nadają się tylko i wyłącznie do wyrzucenia?

Spray do uszu

Jeden ze skutecznych sposobów na rozprawienie się z nadmiarem woskowiny to po prostu preparat do czyszczenia uszu w postaci sprayu. Taki spray najczęściej jest to zrobione na bazie oliwy lub innych olejów. Należy zakropić go do uszu i poczekać na to, aż rozpuści on zalegającą woskowinę i umożliwi jej wypłynięcie na zewnątrz. Tego typu preparaty najlepiej jest używać po prostu pod prysznicem podczas kąpieli. Spray może powodować delikatne zaburzenie ubrań, dlatego warto pamiętać o tym i osuszyć uszy przed ubraniem się. Regularne stosowanie w sprayu do uszu jest ważne w przypadku na przykład małych dzieci.

Czyszczenie uszu za pomocą patyczków

Patyczki higieniczne do czyszczenia uszu to sposób na utrzymanie higieny uszu, który est chętnie wybierany przez wiele osób. Niestety sposób tym najczęściej odradzają lekarze laryngolodzy czy lekarze rodzinni. Główny powód to zagrożenie dla niezwykle wrażliwej błony bębenkowej, którą można nawet nieopatrznie przebić podczas czyszczenia uszu za pomocą patyków. A zatem w czasie tego typu zabiegów higienicznych trzeba być naprawdę bardzo ostrożnym i robić wszystko powoli. W przypadku osób z bardzo wąskim kanalikami, taki sposób czyszczenia uszu łączy się jeszcze z możliwością wepchnięcia woskowiny głębiej. Wtedy może dojść do zatkania uszu i czasowego pogorszenia usłyszenia.

Spraye i inne preparaty do czyszczenia uszu dostępne pod adresem: https://www.aptekagalen.pl/higiena-uszu