Na jakie schorzenia pomogą emolienty?

Emolienty, czyli inaczej oleje mają bardzo bogate działanie w pielęgnacji skóry w włosów. W związku z tym są one składnikiem wielu produktów. Dobrym przykładem mogą być kosmetyki Emolium z https://www.aptekagalen.pl/emolium , których sama nazwa wskazuje, że zawierają te cenne składniki. Na jakie schorzenia warto je używać?

Atopowe Zapalenie Skóry


AZS to wyjątkowo uciążliwe schorzenie skóry. Powoduje ono, że skóra jest sucha, szorstka, a nawet pęka. Wygląda to bardzo nieestetycznie, a przy okazji jest też dość bolesne. AZS dotyka coraz większą liczbę dzieci i niemowląt. Występuje też u osób dorosłych. Cierpiąc z tego powodu powinno się używać kosmetyków Emolium, które łagodzą podrażnienia. Przy okazji są one na tyle delikatne, że nie powodują żadnych nowych reakcji alergicznych.

Sucha skóra


Emolium jest też wymarzonym produktem dla osób o suchej skórze. Oleje nawilżają ją i wnikają głęboko w jej strukturę. W związku z tym skóra jest odżywiona. Pomaga to pozbyć się też problemów związanych z jej pękaniem i swędzeniem.

Dla alergików


Dobór kosmetyków, które byłyby bezpieczne dla alergików jest bardzo trudny. Wiele z nich mimo informacji na opakowaniu, że można je stosować – powoduje podrażnienia lub zaczerwienienia. Emolienty działają na prawdę delikatnie, więc nie mogą być przyczyną powstawania takich objawów. Działanie łagodzące pomaga też zwalczyć objawy, które wystąpiły wcześniej. Najbezpieczniej jest stosować kurcję emolientami regularnie.