Maxon – działanie

Maxon Forte to lek na erekcję, dostępny w tabletkach o gramaturze 50 mg, który nabyć można bez recepty. Tabletki Maxon to sprawdzony lek, powiększona dawka syldenafilu, która pozwala na uzyskanie oraz utrzymanie wzwodu po wcześniejszym pobudzeniu seksualnym, tzw. impotencji. 

Działanie oraz właściwości Maxon Forte 50 mg

Duża dawka syldenafilu zawarta w tabletkach Maxon 50 mg odpowiada za rozkurczanie się naczyń krwionośnych zawartych w prąciu. To pozwala w sprawny sposób wypełnić ciała jamiste penisa i tym samym większy oraz trwały wzwód. Maxon przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn, którzy mają zaburzenia wzwodu, uniemożliwiające odbycie stosunku płciowego. Lek zawiera substancję czynną – syldenafil, który należy do leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5), a pozostałe składniki leku to jedynie rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropyloceluloza, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. Maxon z nowafarmacja to lek o prostym składzie i skutecznym działaniu, pamiętać jednak należy o odpowiednim jego stosowaniu, bowiem zalecana dawka to 50 mg, czyli jedna tabletka i leku nie należy stosować więcej niż jeden raz w ciągu doby. 

tabletki maxon

Dawkowanie oraz przeciwskazania stosowania Maxon Forte 50 mg

Tabletkę Maxon Forte należy wziąć na około godzinę przed planowanym stosunkiem seksualnym. Tabletka powinna zostać połknięta w całości i popita szklanką wody. Działanie tabletki na erekcję zazwyczaj następuje w czasie nie dłuższym niż 45-60 minut. Zjedzenie obfitego, tłustego posiłku może wydłużyć ten czas. Maxon Forte pozwala na osiągniecie wzwodu tylko w przypadku pobudzenia seksualnego. Jeśli działanie leku nie jest wystarczające należy skontaktować się z lekarzem.

Leku Maxon Forte nie należy stosować w przypadku uczulenia na substancję czynną – syldenafil oraz gdy stosujemy leki z grupy azotanów, substancji uwalniających tlenek azotu. Ich połączenie z syldenafilem może wiązać się z wysokim, niebezpiecznym ciśnieniem tętniczym.