Medycyna estetyczna dla mężczyzn

W dzisiejszym konkurencyjnym świecie, nigdy nie było bardziej istotne, aby wyglądać jak najlepiej, zawodowo i społecznie. Jeśli jesteś mężczyzną i zastanawiasz się, co zabiegi estetyczne są dla Ciebie, nie jesteś sam. Ostatnie badania pokazują, że więcej mężczyzn niż kiedykolwiek jest zainteresowanych poznaniem estetyki medycznej i opcji dla ich płci. Ponieważ jednak kobiety i mężczyźni różnią się pod względem biologicznym i behawioralnym, kluczowe znaczenie ma wizyta u lekarza, który rozumie Twoje specyficzne potrzeby i obawy. Gabinet medycyny estetycznej Białystok to miejsce, gdzie dowiesz się wszystkiego.

Botoks

Podawanie toksyny botulinowej mężczyznom różni się od leczenia kobiet, ponieważ mężczyźni często wymagają większych ilości, aby uzyskać rezultaty. Mężczyźni mają szersze, wyższe i potencjalnie cięższe okolice brwi niż kobiety; czoła mężczyzn są również zazwyczaj nachylone do tyłu, podczas gdy czoła kobiet są bardziej nachylone pionowo. Płaskie brwi są również bardziej akceptowane jako cecha męska w porównaniu z kobiecymi oczekiwaniami dotyczącymi łuków brwiowych. Wpływa to na dawkowanie botoksu. Dogłębna znajomość anatomii twarzy, jak również wiedza na temat wymaganej dawki toksyny, jest niezbędna do zapewnienia pacjentowi najlepszych wyników dostosowanych do jego płci.

medycyna estetyczna

Odmładzanie okolic oczu

Zabiegi w okolicy oczu mogą zaoferować niektórym mężczyznom znacznie odmłodzony wygląd i złagodzić uczucie „zmęczenia”. Istnieją różne opcje, od korekty kurzych łapek za pomocą toksyny do dodania wypełniacza do skroni lub policzków w celu zastąpienia utraty objętości – kluczowej oznaki starzenia się. Konturowanie linii żuchwy, czyli maskulinizacja linii żuchwy. Zdjęcia w mediach społecznościowych pokazujące mężczyzn przed i po wypełniaczach szczękowych często stają się wirusowe i bez wątpienia przyczyniły się do wzrostu ich popularności. Zabieg ten polega na zastosowaniu starannie umieszczonych wypełniaczy tkanek miękkich w celu uzyskania szerszej, bardziej kwadratowej szczęki. Dodatkowo, strategiczne umieszczenie wypełniacza podbródka w celu uzyskania kwadratowego kształtu może pomóc wyrzeźbić ogólny wygląd dolnej części twarzy, który jest zarówno zrównoważony, jak i dobrze zdefiniowany. Może również zmniejszyć obwisłości. Medycyna estetyczna Białystok dr. Stawowska to miejsce idealne dla mężczyzn.