Czym zajmuje się kosmetolog?

Kosmetolog Białystok skupia się na upiększaniu i utrzymywaniu zdrowia włosów, skóry i paznokci. Ponieważ kosmetologia jest tak rozległą dziedziną, wielu kosmetologów specjalizuje się w konkretnych umiejętnościach. Poznanie obowiązków kosmetologa może pomóc Ci zdecydować, czy kariera w tej dziedzinie jest dla Ciebie odpowiednia. 

Czym zajmuje się kosmetolog?

Podczas pracy nad włosami klienta kosmetolog może ukończyć cięcie włosów, teksturowanie, stylizację, zaplatanie, farbowanie, rozjaśnianie i zabiegi na włosach. Może również przedstawić sugestie dotyczące rodzaju strzyżenia i zabiegów, które najlepiej sprawdzą się w przypadku włosów klienta. Techniki strzyżenia mogą obejmować cieniowanie, strzyżenie punktowe. Kosmetolodzy mogą wykonywać obowiązki związane z technologią paznokci, w tym manicure i pedicure. Mogą również stosować paznokcie akrylowe i żelowe. Kiedy klient chce manicure lub pedicure, kosmetolog może usunąć stary lakier do paznokci, a także nawilżać i masować dłonie lub stopy. Profesjonaliści w tej roli mogą również upiększać paznokcie, stosując okłady na paznokcie i nowy lakier lub projekty paznokci, w tym solidny kolorowy lakier lub francuskie projekty paznokci.

kosmetolog

Kosmetolog Białystok – dr. Stawowska specjalizujący się w technologii paznokci może również mieć zrozumienie, jak utrzymać zdrowe ręce i paznokcie i być w stanie zapewnić sugestie dotyczące produktów dla swoich klientów. Kosmetologia Białystok obejmuje również makijaż. Kosmetolodzy mogą również wykonywać aplikacje i sztukę makijażu. Może to obejmować wykonywanie makijażu na specjalne okazje, takie jak śluby i zakończenia studiów, a także na potrzeby modelingu, filmu i telewizji. Kosmetolodzy specjalizujący się w nakładaniu makijażu mogą posiadać wiedzę na temat najlepszych technik kosmetycznych i kolorów dla karnacji, kształtu twarzy i cech klienta. Oprócz standardowych technik nakładania makijażu, kosmetolodzy mogą również nauczyć się nakładania makijażu z efektami specjalnymi oraz tego, jak używać specjalnych maszyn do nakładania makijażu, takich jak aerograf.