Modelowanie i powiększanie ust – na czym polega zabieg?

Zabieg powiększania i modelowania kształtu ust to zabieg, który polega najczęściej na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego. To substancja, która naturalnie występuje w skórze. Jest jej kluczowym składnikiem, który pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w tkankach. Iniekcja kwasu hialuronowego powoduje szybki i bardzo naturalny efekt. Usta są widocznie lepiej nawilżone, odzyskują jędrność i kolor i piękny wygląd. 

Modelowanie ust Białystok- zakres zabiegu

zabieg modelowania i powiększania ust

W ramach zabiegu upiększającego można przeprowadzić następujące działania:

  • Powiększenie ust
  • Podkreślenie konturu
  • Korekta kształtu
  • Wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust
  • Uniesienie opadającego kącika ust 

Kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny i nie ma w swoim składzie żadnych elementów stałych. Utrzymuje się w tkankach przez okres 6-8 miesięcy, a następnie ulega stopniowemu wchłanianiu. Niemniej, nawet po wchłonięciu się preparatu usta pozostają w  lepszej kondycji niż przed zabiegiem. Aby przedłużyć i podtrzymać efekty zabiegu, należy powtórzyć zabieg, którym jest powiększanie ust. Ilość preparatu dopasowana jest do indywidualnych potrzeb pacjentki i rozmiaru ust.

Powiększanie ust Białystok- jak wygląda zabieg?

Zabieg powiększania lub modelowania ust w Białymstoku wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jeśli pacjenta jest wyjątkowo wrażliwa, istnieje opcja znieczulenia miejscowego za pomocą odpowiedniej maści. Rezultaty są widoczne bezpośrednio po zakończeniu zabiegu. Ostateczny efekt zauważalny jest, w zależności od metody, po 2-7 dniach, kiedy znikają opuchnięcia czy ewentualne krwiaki. Efekty są bardzo dobre, a oprócz wyraźnego powiększenia ust i poprawy ich kształtu, są także lepiej nawilżone. Uzyskują jędrność i nasycony kolor. Dodatkowym atutem zabiegu może być zniwelowanie drobnych zmarszczek występujących wokół ust.