Czym jest koncentrator tlenu?

Leczenie z wykorzystaniem tlenu sprawdza się w przypadku wielu dolegliwości układu oddechowego. W dobie koronawirusa słyszymy o nim niemal codziennie. Podpowiadamy, jak działa koncentrator tlenu i kto powinien z niego skorzystać.

Koncentratory tlenowe – najważniejsze informacje

Wiele osób zadaje sobie pytanie: jak działa koncentrator tlenu? Zawarty w nim mechanizm jest nieskomplikowany, wewnątrz urządzenia znajduje się filtr zatrzymujący azot będący głównym składnikiem powietrza. W ten sposób pozyskuje się tlen o bardzo wysokim stężeniu, który podaje się pacjentom przez nos. Stężenie nie powinno wynosić mniej niż 82%, w przeciwnym razie uruchamia się alarm. Koncentrator tlenu przeznaczony do użytku domowego nie zawiera zbiornika z tlenem, dzięki czemu jego użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Stanowi dobry wybór dla osób chcących rehabilitować niesprawne drogi oddechowe w domowych warunkach. Można go dostać w sklepie medycznym pod adresem https://megamedic.pl/koncentratory-tlenu.

koncentrator tlenu

Koncentratory tlenu – dla kogo?

Koncentratory tlenowe mogą być przydatne w wielu sytuacjach. Najczęściej są kupowane przez osoby cierpiące na różne dolegliwości płuc. Tego typu choroby mogą się objawiać: dusznościami, ciągłym zmęczeniem lub przewlekłym bólem w klatce piersiowej. W takich przypadkach nawet mało wymagająca aktywność może podnieść zapotrzebowanie na tlen. Koncentratory tlenu poprawiają jakość oddechu, podnoszą komfort codziennego funkcjonowania i dają większe poczucie bezpieczeństwa. Gwarantują dodatkowe wsparcie dla układu sercowego, co ma przełożenie na większą długość życia. Ponadto koncentrator tlenowy sprawdzi się osób przewlekle chorych, które mają problemy z samodzielnym oddychaniem. Jak wykazała pandemia omawiane urządzenie zdaje egzamin podczas nagłych, skrajnych przypadków, takich jak koronowirus i inne choroby zakaźne, niewydolność oddechowa oraz obturacyjna choroba płuc.