Świetny sposób na trwały efekt manicure

Kobiety malujące paznokcie marzą o jak największej trwałości swojego manicure. Do tej pory, by móc osiągnąć ten efekt, musiały decydować się na tipsy lub hybrydy. Z rozwiązaniem przychodzą jednak lakiery winylowe, które można z powodzeniem stosować samodzielnie, w domu, a pozostają na paznokciach nawet do dwóch tygodni.

Na czym polega manicure winylowy?

Ten sposób stylizacji paznokci polega na zastosowaniu specjalnych lakierów winylowych. Zawierają one polimery winylu, dzięki czemu są znacznie bardziej trwałe niż zwykłe lakiery. Co ważne, takich produktów nie trzeba utwardzać lampą UV lub LED, dzięki czemu wykonanie manicure jest prostsze, szybsze i nie wymaga zaopatrywania się w sprzęt. Jest to więc idealne rozwiązanie jeśli chodzi o domową stylizację. Bardzo ciekawą cechą takiego manicure jest też fakt, że lakier utwardza się pod wpływem promieni UV zawartych w promieniach słońca. Oznacza to, że może być jeszcze trwalszy. W wielu przypadkach zmywać go trzeba dopiero wtedy, gdy paznokcie znacznie odrosną.

Wady?

Wydaje się, że rozwiązanie to nie ma wad, gdyż lakiery są tanie, nie potrzeba więcej akcesoriów, a lakier winylowy można usunąć zwykłym zmywaczem. Pewne zagrożenie jednak wiąże się z tym, że w tego rodzaju manicure nie używa się bazy pod lakier. Nakładany bezpośrednio na płytkę, może ją odbarwić, zwłaszcza gdy wybiera się kiepskiej jakości produkty. Poza tym trzeba mieć na uwadze fakt, że w takich preparatach jest sama chemia, więc długotrwały kontakt paznokci z nimi może nie wpływać dobrze na ich kondycję.

Manicure winylowy znajdziesz w ofercie tego salonu