Terapia owsicy

Jak wiadomo, owsica to choroba, którą bardzo często przynoszą dzieci z przedszkola. Jest to związane z brakiem przestrzegania zasad higieny. Jeżeli w kale dziecka widoczne są małe, białe robaki, należy udać się do lekarza, który zaordynuje odpowiedni lek.

Terapii muszą zostać poddani wszyscy domownicy. W tym okresie ważne jest szczególne przestrzeganie zasad higieny, ze względu na możliwość powtórnego zakażenia pasożytami. Objawy tej choroby to przede wszystkim świąd odbytu. Poza terapią przepisaną przez lekarza, można się wspomóc domowymi sposobami. W tym celu konieczne jest zapoznanie się informacjami, co zabija owsika.

Przede wszystkim konieczna jest zmian diety na ubogą w węglowodany proste. Węglowodany proste zawarte są w białym pieczywie, białym ryżu, cukrze i miodzie. Tych produktów należy unikać. Dieta musi być wzbogacona w produkty zawierające błonnik oraz w kiszonki.

Dobre produkty

Kolejne produkty, które należy włączyć do diety, to znane ze swych bakteriobójczych właściwości czosnek i cebula. Ponadto pestki z dyni, zawierające substancję o nazwie kukurbitacyna, będą wskazanym dodatkiem. Kukurbitacyna to substancja o działaniu przeciwpasożytniczym.

Terapię wspomogą także znane wszystkim zioła. Są to rumianek, szałwia, tymianek, dziurawiec, piołun, wrotycz pospolity i krwawnik. Te zioła mają właściwości dezynfekujące, co korzystnie wpływa na układ pokarmowy.

Tego rodzaju zmiany nie tylko wspomogą terapię owsicy, ale też korzystnie wpłyną na funkcjonowanie całego organizmu. Z pewnością usprawnią działanie całego przewodu pokarmowego. https://www.aptekagalen.pl/blog/co-zabija-owsiki