Askorbinian sodu – najlepsza alternatywa dla witaminy C

Ludzki organizm zaprojektowany został w taki sposób, aby sprawnie funkcjonować przede wszystkim przy dość wysokim poziomie witaminy C w poszczególnych komórkach. Niestety organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć witaminy C, dlatego też warto przyjmować ją systematycznie, dzięki czemu nie będzie ryzyka pojawienia się mniejszych lub większych problemów zdrowotnych. 

Najlepsze źródło witaminy C

Bardzo dobrym źródłem łatwo przyswajalnej witaminy C jest askorbinian sodu, który w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Suplement ten wykazuje wielostronne działanie w organizmie, a każdy nadmiar jest naturalnie wydalany wraz z moczem, dlatego też nie ma ryzyka jego przedawkowania. Warto wspomnieć również i o tym, że askorbinian sodu dodawany jest do żywności i pełni rolę regulatora kwasowości, czy też doskonałego przeciwutleniacza. 

Dlaczego warto skorzystać z suplementacji?

Witamina C, która zawarta jest na przykład w owocach, narażona jest na działanie czynników zewnętrznych. Przy wzroście temperatur albo przy bezpośrednim kontakcie z powietrzem, ilość witaminy C w danym pożywieniu stopniowo spada. W niektórych sytuacjach dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości witaminy C jest dość trudnym zadaniem, dlatego też warto skorzystać z pomocy sprawdzonych i bezpiecznych suplementów. 

O czym należy pamiętać?

Jak wspomniano we wstępie askorbinian sodu jest w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla witaminy C w postaci kwasu L-askorbinowego. Jego największą zaletą jest nie tylko dobra przyswajalność, ale również to, że jest dobrze tolerowany przez organizm i nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych. Najnowsze badania wykazały również, że askorbinian sodu jest w stanie zabić komórki nowotworowe.