Domowe sposoby na łysienie

Łysienie jest jedną z tych chorób, która bardzo mocno odbija się na wyglądzie zewnętrznym i to w ten negatywny sposób. Dopóki nie ulegnie ono nasileniu, można spróbować je leczyć domowymi metodami – przy pomocy tabletek Kerabione Booster, za sprawą ziołowych wcierek albo poprzez zmianę codziennej diety.

Sposób nr 1 – masaże


Każdy masaż skóry głowy wpłynie korzystnie na jej ukrwienie i poprawi krążenie w występujących w jej obrębie naczyniach. W efekcie do mieszków i torebek włosowych dotrze znacznie większa ilość różnych substancji odżywczych. To one mogą sprawić, że włosy znów zaczną pięknie rosnąć i staną się automatycznie mocniejsze, silniejsze i bardziej odporne na łamanie czy rozdwajanie.

Sposób nr 2 – dieta


Obfitująca zwłaszcza w zdrowe tłuszcze, a przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz bogata w witaminy antyoksydacyjne – A i E. Codzienny jadłospis warto też podeprzeć na różnych ziołach. Napar z pokrzywy wypijany codziennie na pewno świetnie wpłynie na stan włosów.

Sposób nr 3 – suplementacja


Jako że jednak nieraz trudno doprowadzić do tego, by jadłospis był w stu procentach wartościowy, dobrym pomysłem będzie dodanie do niego jakiejś suplementacji. Kerabione Booster https://www.aptekagalen.pl/kerabione-booster-30kaps jest jednym z produktów polecanych osobom zmagającym się z wypadającymi włosami. Sam w sobie nie zdziała cudów, ale będzie dobrym elementem opracowanej kuracji.

Sposób nr 4 – pielęgnacja


To, jakich kosmetyków używa się na skórze głowy, też będzie przekładać się na wygląd i wzrost włosów. Preparaty nie mogą być zbyt intensywne w działaniu. Agresywną chemię lepiej więc zastąpić czymś bardziej naturalnym.