Działanie kremów na odleżyny. Jakie mają zalety maści przeciwodleżynowe?

Odleżyny powstają w wyniku długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Bardzo często pojawiają się u pacjentów, którzy borykają się z przewlekłymi chorobami i nie mogą zapewnić swojemu ciału odpowiedniego ruchu. Tkanki, na które wywierany jest ucisk, dosięga martwica, co przyczynia się do powstawania odleżyn. Leczy się je za pomocą odpowiednich medykamentów. Jak działają kremy na odleżyny? Jakie zalety posiadają maści przeciwodleżynowe?

Jak działają kremy na odleżyny?

W celu ograniczenia skutków przebywania przez długi czas w jednej pozycji należy stosować środki, których zadaniem jest regeneracja tkanek dotkniętych zmiana martwiczymi. W takim celu powinno używać się maści na odleżyny oraz kremów i balsamów, które działają na skórę i ograniczają powstawanie martwicy. Maści przeciwodleżynowe (https://www.aptekagalen.pl/odlezyny.html) w swoim składzie zawierają substancje aktywne i związki, które przyśpieszają gojenie się ran i regenerację tkanek. Przykładem może być maść z mocznikiem. Ponadto krem na odleżyny ma właściwość protekcyjną skóry. Dzięki zawartości w swoim składzie witaminy A i C oraz alantoiny, kremy te pomagają przy odbudowie naturalnej warstwy hydrolipidowej skóry. Pozwala to na zminimalizowanie powstawania odparzeń, odcisków lub ran. Medykamenty te mają działanie bakteriobójcze. Środowisko, w którym powstają odleżyny, jest bardzo przyjazne dla bakterii, ponieważ panuje tam wysoka temperatura i wilgoć. Stosowanie maści na odleżyny w każdym przypadku musi być połączone z działaniami profilaktycznymi i leczniczym, co wpłynie na zwiększenie skuteczności leku.

maść przeciwodleżynowa

Jakie są zalety maści przeciwodleżynowych?

Maści przeciwodleżynowe są powszechnie stosowane u osób, których dotyka problem odleżyn. Łagodzą i leczą odleżyny, które są częstym problemem u osób ciężko chorych i rzadko się poruszających. Zalety stosowania maści przeciwodleżynowych to między innymi:

  • Ochrona przed zakażeniami i wilgocią,
  • Przyśpieszanie gojenia się ran i ich leczenie,
  • Łagodzenie bólu,
  • Zmniejszenie tarcia,
  • Zmniejszenie ucisku.

Wyżej wymienione zalety sprawiają, że maści na odleżyny są często stosowane wobec pacjentów, którzy długimi dniami leżą w szpitalnych łóżkach.