Henna do włosów- wszystko, co warto o niej wiedzieć

Zadbane, piękne, błyszczące włosy, to sekret udanych stylizacji i perfekcyjnego wyglądu każdego dnia. Nic więc dziwnego, że pielęgnacja włosów to jedna z priorytetowych kwestii dla każdej z nas. Jedną z najbardziej atrakcyjnych form farbowania pasm jest henna do włosów. Co warto o niej wiedzieć? 

Henna do włosów i jej krótka charakterystyka

Henna do włosów cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona użytkowników. Jest to niezwykle udana alternatywa dla standardowych farb do włosów, która dba nie tylko o piękny wygląd i ukochany kolor, który chcemy uzyskać, ale także o zdrowie naszych włosów. Oprócz tego, że henna doskonale pokrywa wszystkie siwe włosy, dodając naszym włosom wyjątkowo atrakcyjnego wyrazu, to dodatkowo skutecznie pielęgnuje włosy, dbając o ich nienaganną kondycję. To właśnie jedna z głównych cech, która odróżnia hennę od standardowej farby do włosów, która bazuje na sztucznych, chemicznych składnikach.  

Henna do włosów zawiera niezwykle dużą ilość cennych witamin czy związków i składników mineralnych. Do najistotniejszych zaliczyć należy m.in.:

  • witaminę A, B oraz D,
  • wapń,
  • magnez,
  • potas,
  • błonnik,
  • kwas oleinowy,
  • kwas linolowy.
henna do włosów

Jak powstaje henna do włosów?

Henna do włosów pozyskiwana jest z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Jest to roślina, która naturalnie występuję najczęściej na terenie Indii, Afryki czy Australii. Zrywa się z niej liście, które następnie należy dokładnie rozdrobnić, najczęściej przy użyciu rąk, a potem ugotować i dokładnie wysuszyć. Po takim etapie uzyskujemy hennę, która nie zachwyca zapachem oraz estetyką. By uzyskać produkt, który powszechnie znamy, wysuszony półprodukt należy połączyć z wodą. Wówczas henna do włosów zyskuje właściwości koloryzujące, jak również staje się płynną konsystencję, doskonałą, by nałożyć ją na włosy. 

Wybierz dla siebie i swoich włosów kolor idealny

Henna do włosów, czyli naturalny odpowiednik farb, dostępna jest w gamie kilku kolorów, przez co bez trudu uda nam się odnaleźć dla siebie idealny odcień. Finalny kolor jaki uzyskamy po hennie do włosów, zależy w największym stopniu od pigmentu wyjściowego włosa przed ufarbowaniem. Najczęściej henna do włosów przyczyni się do pogłębienia naturalnego koloru, jaki znaleźć możemy na swoich włosach. Henna do włosów barwi pasma na odcień czerwono- pomarańczowy, przez co niejednokrotnie uda nam się uzyskać przy użyciu henny odcienie rudości, czerwieni czy czekoladowego brązu na najbardziej ciemnych włosach. 

Henna do włosów to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które stawiają na zdrową pielęgnację.