Jak wygląda pierwsza wizyta u urologa?

Gdy udajemy się do urologa, musimy być przygotowani na udzielenie odpowiedzi na wiele pytań, które padną podczas wywiadu lekarskiego. Urolog zapyta nas o problemy z erekcją, oddawaniem moczu, a także o możliwy odczuwalny ból, jak i o rodzaj przyjmowanych ewentualnie leków. Musimy odpowiedzieć również na pytania dotyczące tego, jakie choroby płciowe przeszliśmy w przeszłości lub na które nadal cierpimy.

Co ze sobą przynieść?

urolog białystok w najlepszej cenieWarto udać się do urologa z gotowymi wynikami krwi oraz z efektami badania moczu. Dobrze jest także przynieść ze sobą historię choroby, zwłaszcza jeśli przeszliśmy w międzyczasie zabieg operacyjny.
Gdy na przykład udajemy się do urologa z problemem nietrzymania moczu, należy wcześniej zorganizować sobie jak najwięcej danych, które pozwolą ustalić, jaki charakter ma to schorzenie. Trzeba spisać kiedy mamy największy problem, a kiedy tego moczu udaje nam się oddać najwięcej.

Jak wygląda wizyta u urologa?

Lekarz rozpocznie od wywiadu, a następnie przejdzie do badania. Na początku dobry Białostocki urolog przeprowadzi oględziny stanu jąder, a później samego prącia. Konieczne jest rozebranie się do badania: zdejmujemy bieliznę i kładziemy się na stole. Zdarza się, że urolog będzie chciał przeprowadzić badanie przez odbyt – szczególnie, gdy potrzebne będzie zbadanie stanu prostaty. Ból przy tym badaniu jest nieodczuwalny, bo do odbytu pacjenta wprowadza się specjalny żel.