Dobre zioła regenerujące wątrobę

Wiele osób, które borykają się z problemami wątrobowymi, zastanawia się, jak najlepiej wspomóc działanie tego narządu oraz jego regenerację. Jest to szczególnie ważne dla osób chorujących na marskość wątroby, stłuszczenie wątroby oraz zapalenie alkoholowe wątroby. W tych przypadkach zalecane jest przyjmowanie naturalnych substancji wspomagających wątrobę.

zioła wątrobowe

Dziurawiec i jego regenerujący wpływ na wątrobę

Dziurawiec jest bardzo popularnym ziołem na wątrobę, dzięki któremu poprawia się wytwarzanie i wydzielanie żółci. Zawarte w dziurawcu naturalne substancje działają rozkurczowo na drogi żółciowe, dzięki czemu niwelują objawy kamicy żółciowej. Zawiera również dużo flawonoidów, które działają przeciwstarzeniowo i przeciwzapalnie. Ziele wspomaga trawienie po tłustym posiłku oraz działa wspomagająco na motorykę przewodu pokarmowego. O dawkowanie dziurawca możemy zapytać naszego zaprzyjaźnionego lekarza rodzinnego lub farmaceutę, a wyciąg z dziurawca znajdziemy w każdej aptece.

Mniszek lekarski, czy pomaga on naszej wątrobie?

Gdy nasza wątroba słabnie, to idealnym rozwiązaniem stają się zioła na wątrobę – https://evita.sklep.pl/pl/uklad-pokarmowy_watroba-i-woreczek-zolciowy, takie jak na przykład naturalny mniszek lekarski, który ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie. Ma działanie ściągające i przeciwzapalne, dlatego jest wskazany podczas leczenia marskości wątroby i alkoholowego zapalenia tego narządu. Mniszek lekarski wykazuje również działanie żółciotwórcze oraz żółciopędne, a także ma właściwości przeczyszczające. Dodatkowo nasz mniszek lekarski wspomaga proces odtruwania organizmu przez nerki, jest więc idealną substancją do oczyszczenia naszego organizmu.

Jeśli nasza wątroba ma ostatnio problemy i nie czujemy się dobrze, to zastanówmy się nad naturalnymi sposobami jej wspomagania takimi jak stosowanie naturalnych ziół na wątrobę, nasza wątroba nam za to podziękuje.