Magnez shot- wsparciem w treningu podczas fali letnich upałów

Lato to czas, w którym trzeba bardziej zadbać o właściwą suplementację organizmu. Dzieje się tak dlatego, że podczas uprawiania sportu w wyniku gorąca i nadmiernej potliwości traci się dużą ilość wody i składników odżywczych. Na szczęście shot magnezowy spożywany regularnie pomoże uzupełnić niedobory.

Dlaczego spożywanie magnezu shot podczas upałów jest tak istotne?

Z bardzo prostej przyczyny, bo magnez zapobiega odwodnieniu organizmu i chronicznemu osłabieniu mięśni. Dzięki magnezowi shot nasza równowaga energetyczna zostaje zachowana, a zapas sił jest uwalniany stopniowo. Wskutek tego organizm lepiej znosi wysiłek fizyczny i nie buntuje się przeciwko upałom.

Jaka dawka magnezu shot jest odpowiednia?

Przy wzmożonym wysiłku fizycznym magnez shot najlepiej brać 2 razy dziennie. Pierwszą dawkę należy zażyć po śniadaniu, a drugą tak 30 minut przed pójściem spać. Dzięki systematycznej suplementacji magnezem shot nasz organizm utrzyma odpowiednią równowagę elektrolitową, a obfite poty podczas wysiłku staną się mniej uciążliwe i intensywne.

W jaki sposób najlepiej podać magnez shot?

Magnez shot najszybciej wchłania się do organizmu w formie napoju i właśnie ta droga podania jest najkorzystniejsza. Wystarczy rozpuścić go w wodzie i na przykład przelać do bidonu. Podczas biegania w chwilach ogromnego zmęczenia można posiłkować się takim magnezowym napojem, a co równie istotne ma on przyjemny, owocowy smak. Przez to nie ma po jego spożyciu jakichś nieprzyjemnych odczuć smakowych.