Oczyszczanie organizmu z toksyn drogą do zdrowia

Dzisiejszy tryb życia jest szczególnie obfity w różnego rodzaju zanieczyszczenia. Nie jest to obojętne dla organizmu, który by był w pewni sprawny, musi się sporo napracować nad regularnym usuwaniem toksyn. Warto więc wspomagać organizm zdrowymi nawykami oraz okazjonalnymi kuracjami, które pomagają w doprowadzeniu ciała do równowagi.

Toksyny – jakie dają objawy?

Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia organizmu są nieuniknione. Stosowane kosmetyki, spożywane posiłki oraz warunki panujące na zewnątrz (smog, spaliny itp.) lub w domu (pleśń, grzyby itp.), codziennie narażają ciało na „nieproszonych gości”. Organizm potrafi poradzić sobie z większością toksyn, jeśli jest sprawny i silny. Czasem jednak wymaga nieco wsparcia. Gromadzące się toksyny powodują wiele objawów, które często niesłusznie łączy się z innymi chorobami. Sygnały informujące o zaleganiu toksyn w organizmie to m.in.:

  • zaburzona praca układu pokarmowego (wzdęcia, gazy, nieregularne wypróżnianie, biegunki itp.),
  • brak energii, zmęczenie,
  • zaburzenia koncentracji,
  • senność,
  • blada i matowa cera,
  • łamliwe włosy i paznokcie,
  • drażliwość.

Jeśli badania wykluczają wszelkie choroby, warto sięgnąć po kuracje oczyszczające – w wielu przypadkach wystarczają małe zmiany żywieniowe.

Oczyszczanie? To nie jest trudne

Oczyszczanie organizmu z toksyn najlepiej przeprowadzać łagodnie, stopniowo wdrażając dane czynności. Często jest tak, że już sama regularność i wytrwanie w tzw. zdrowych nawykach daje spore efekty i poprawę kondycji zdrowotnej. Po pierwsze, warto przyjrzeć się ilości i jakości spożywanych płynów. Woda jest podstawą detoksu. Najlepiej pić co najmniej 2 litry niesłodzonej wody na dobę. Po drugie, dobrze jest przyjrzeć się diecie – powinna być bogata w warzywa i kasze, które zawierają sporo błonnika normującego wypróżnienia. Dbając o podstawy, czyli dietę i nawadnianie, warto wspomagać się także ziołami. Mniszek lekarski, nawłoć i pokrzywa usprawniają detoksykację organizmu, działając moczopędnie. Dobrym wyborem jest także stosowanie ostropestu plamistego, który chroni wątrobę przed toksynami.

Oczyszczanie organizmu z toksyn nie musi być agresywne. Wystarczy regularnie dbać o podstawy diety i nawyki oraz mądrze wspomagać się suplementami.