Szkoła rodzenia – zajęcia z teorii i praktyki

Czy moje dziecko rozwija się prawidłowo? Czy dam radę urodzić? Jak przewijać noworodka? Ile razy w ciągu doby go karmić? To pytania, które pojawiają się często w głowach przyszłych mam. Z myślą o nich powstały szkoły rodzenia – miejsca, w których wyjaśnić można każdą wątpliwość związaną z ciążą, porodem, połogiem i opieką nad noworodkiem.

Szkoła rodzenia bezpłatna – teoria

 

Szkoła rodzenia Białystok to wyjątkowy kurs, na którym przyszli rodzice zdobywają wiedzą odnośnie fizjologii ciąży, koniecznych do wykonania badań ginekologicznych, a także ewentualnych niebezpiecznych symptomów zwiastujących problemy z nienarodzonym dzieckiem. Podczas zajęć ciężarne i ich bliscy dowiadują się o przebiegu i metodach porodu. Ponadto, prowadzący kursy zwracają uwagę na wyprawkę, którą należy zabrać do szpitala oraz opowiadają o formalnościach związanych z rejestracją dziecka w urzędach. Zazwyczaj pojawia się także blok tematyczny związany z opieką nad noworodkiem obejmujący zagadnienia związane z karmieniem, przewijaniem i szeroko pojętą pielęgnacją.

Szkoła rodzenia bezpłatna – praktyka

 

Zalety korzystania z bezpłatnej szkoły rodzenia to także zajęcia praktyczne. Podczas spotkań, przyszłe mamy wykonują ćwiczenia przygotowujące do porodu, jak na przykład ćwiczenia oddechowe. Zajęcia praktyczne obejmują też opiekę nad noworodkiem – tu przyszli rodzice ćwiczą na lalkach czynności takie jak: przewijania, ubieranie czy kąpiel.