5 zastosowań dla rumianku: Korzyści z tego leczniczego zioła

Rumianek jest jednym z najbardziej powszechnych ziół na świecie i jest używany przez ludzi do różnych celów. Odkryto, że ma liczne korzyści, takie jak przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwutleniające, środek detoksykacyjny i wiele innych. W tym artykule zbadamy niektóre zastosowania rumianku, o których możesz nie wiedzieć. W tym artykule obejmiemy niektóre przydatne właściwości rumianku, które mogą pomóc w wielu warunkach. Omówimy jego zastosowania w leczeniu trądziku, kataru siennego i problemów trawiennych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej…

Właściwości przeciwtrądzikowe rumianku

Kwiaty rumianku są bogate w związki antybakteryjne, w tym apigeninę i agnosterycynę A. Stwierdzono, że związki te mają właściwości przeciwtrądzikowe poprzez redukcję Propionibakterii, które są głównymi przyczynami trądziku.

Badania wykazały również, że apigenina ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w zmniejszeniu zmian trądzikowych. Ponadto agnosterycyna A może zmniejszyć Propionibacteria w obrębie porów skóry i może być również stosowana do właściwości przeciwgrzybiczych.

Właściwości rumianku łagodzące katar sienny

Rumianek jest doskonałym ziołem do łagodzenia kataru siennego. Pomaga on zmniejszyć ilość histaminy obecnej w organizmie, która może powodować reakcje alergiczne. Histamina jest jednym ze związków uwalnianych podczas reakcji alergicznej i jest tym, co powoduje, że twoje oczy stają się wodniste, a nos działa.

Ulga w katarze siennym przychodzi w wielu formach, takich jak właściwości przeciwzapalne, antyoksydacyjne i antybakteryjne. Te właściwości rumianku sprawiają, że jest on doskonałym ziołem w leczeniu alergii i astmy.

Przeciwzapalne właściwości rumianku

Jednym z najczęstszych zastosowań rumianku jest jako środek przeciwzapalny. Właściwości przeciwzapalne są tym, co czyni to zioło tak pomocnym w leczeniu trądziku i alergii. Podczas reakcji zapalnej w Twoim organizmie uwalniana jest histamina i inne związki zapalne. Może to powodować łzawienie oczu, nieświeży oddech, kichanie, a nawet może powodować wysypki i wyrwy.

Stwierdzono, że rumianek zmniejsza ilość histaminy i związków zapalnych uwalnianych podczas reakcji zapalnej. To czyni go doskonałym ziołem w leczeniu alergii, egzemy i astmy.

Właściwości rumianku jako środka detoksykującego

Rumianek jest doskonałym środkiem detoksykacyjnym. Wspomaga usuwanie toksyn z naszego organizmu. Jest stosowany w wielu praktykach medycyny tradycyjnej od tysięcy lat.

Odkryto, że ma wiele właściwości, które sprawiają, że jest świetnym ziołem do detoksykacji organizmu. Jedną z tych właściwości jest to, że zwiększa przepływ żółci do jelita. Żółć jest związkiem usuwającym toksyny, który jest produkowany przez jelita.

Związki zawierające siarkę w rumianku

Rumianek może być stosowany jako źródło siarki w diecie. Siarka jest niezbędnym związkiem, który jest wymagany przez organizm do utrzymania zdrowia. Można ją znaleźć w różnych pokarmach, takich jak jaja, ryby, rośliny strączkowe i warzywa.

Niektóre dietetyczne źródła siarki nie są łatwo wchłaniane przez organizm. Może to powodować negatywne skutki uboczne, ponieważ nie jest w odpowiedniej ilości.

Rumianek zawiera pewne związki, które pomagają w absorpcji siarki dietetycznej. Jest pomocny dla tych, którzy mają niski poziom siarki w organizmie i może być również stosowany dla tych, którzy są zależni od siarki dietetycznej w celu uzupełnienia ich diety.